GASI MI SE RACUNAR

GASI MI SE RACUNAR

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ljudi cesto mi se gasi laptop,,posebno kad se zagrije,,bio online il ne,,posebno kad igram igre,,,prije se nije desavalo,,,sigurni su mnogi s tim upoznati pa ko moze pomoci ,,kako da to napravim,,bez spamma molim hvala;)
 
vjerovatno ti hladnjak navukao prasine, isprasi tj ocisti dole hladnjak sto hladi procesor, i ako mozes drzi ga malkice odignutog ako nemas stalak da bolje usisava zrak.
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
vjerovatno ti hladnjak navukao prasine, isprasi tj ocisti dole hladnjak sto hladi procesor, i ako mozes drzi ga malkice odignutog ako nemas stalak da bolje usisava zrak.

i ja primjetim da je zagrijan dosta,,,al kontam kako kad je gotovo nov da navuce prasinu,,al probacu to hvala

OggyBoy je napisao(la):
Mozda ga ne drzis na ravnom, vec kao vecina na krevetu ili slicno, pa se ne hladi dobro.

jesam dosad na krevetu i nisam imao ispocetka problema al sad me zeza sad stavljm na hastal;)
 
Član
Nisi naveo koji je model... najvjerovatnije je uslo nesto vise prasine pa nema ventilacije, vent zagusen, dakle treba ga ocistiti. A moze biti da se i pasta na procu zapekla/ostarila, pa je treba promijeniti. Ako nisi prije mijenjao, najsigurnije odnesi u servis onda.
 
Član
jesil mijenjao sistem il tako nesto,moguce je da si i neki virus pa ti se to desava,ja isto koristim laptop,i jos prije nego sam presao na sedmicu nesto mi se slicno desavalo,samo sto je kod mene pucala konekcija,i zakuje racunar,ne mogu ni kursor od misa da micem,svasta sam pokusao,nisam uspio dok nisam oborio sistem pa nanovo,al pokusaj ti ovo sto ti savjetuju oko ciscenja,moguce je da je navukao prasinu,i cim se zagrije da ne bi crko proces ugasi ga,,moguce je da je to to
 
Član
Limpi je napisao(la):
Nisi naveo koji je model... najvjerovatnije je uslo nesto vise prasine pa nema ventilacije, vent zagusen, dakle treba ga ocistiti. A moze biti da se i pasta na procu zapekla/ostarila, pa je treba promijeniti. Ako nisi prije mijenjao, najsigurnije odnesi u servis onda.

model je ASUS X50RL star nekoliko mjeseci ,,,da nema neki virus il?

ArminM je napisao(la):
jesil mijenjao sistem il tako nesto,moguce je da si i neki virus pa ti se to desava,ja isto koristim laptop,i jos prije nego sam presao na sedmicu nesto mi se slicno desavalo,samo sto je kod mene pucala konekcija,i zakuje racunar,ne mogu ni kursor od misa da micem,svasta sam pokusao,nisam uspio dok nisam oborio sistem pa nanovo,al pokusaj ti ovo sto ti savjetuju oko ciscenja,moguce je da je navukao prasinu,i cim se zagrije da ne bi crko proces ugasi ga,,moguce je da je to to

os je vista home premium ja ga prvi instalirao ,,jednom pado sistem pa sam nanovo sve,,
 
Član
pokusajj uradit sistem restore,ako se sjecas od kad ti se to pocelo desavat,vrati racunar na neki prijasnji datum,pa ces vidjet dal ce se ponavljat,to makar da znas na cemu si,sad mozemo do jutra nagadjat sta bi moglo bit
 
Član
ArminM je napisao(la):
pokusajj uradit sistem restore,ako se sjecas od kad ti se to pocelo desavat,vrati racunar na neki prijasnji datum,pa ces vidjet dal ce se ponavljat,to makar da znas na cemu si,sad mozemo do jutra nagadjat sta bi moglo bit

sta mislis da uradim windows repair (system restore),,hoce mi se sta izbrisati?
 
Član
hoce,obrisat ce ti se sve ono sto si instalirao u medjuvremenu,al mozes to rijesit,spremi to sto si install,ako imas onu particiju koju ne brises po obaranju sistema,prebacis to tamo,i odradi system restore,a kasnije mozes sve vratit,,uglavnom nista u postavkama racunara ti se nece poremetit
 
Član
ArminM je napisao(la):
hoce,obrisat ce ti se sve ono sto si instalirao u medjuvremenu,al mozes to rijesit,spremi to sto si install,ako imas onu particiju koju ne brises po obaranju sistema,prebacis to tamo,i odradi system restore,a kasnije mozes sve vratit,,uglavnom nista u postavkama racunara ti se nece poremetit

vidjet cu 90posto da je slaba ventilacija pa prvo to sredim
 
Član
ma ja,bolje prvo pokusaj s ventilacijom,ako ne mogne onda odradi system restore,pa onda malo testiraj,ako se ne bude pojavljivalo onda si sigurno pokupio neki virus il tako nesto,ako je ozbiljniji virus ni sistem restore ti nece pomoc,nece mu moc nista,morat ces onda neko drugo rjesenje trazit,mozda podizanje novog sistema il tako nesto,ako to budes radio preporucujem ti da odradis sa win7,bolji je od viste,a manje zahtjevan;)
 
Član
100% ti se pregrije i ugasi. Ja HP drzao na krevetu vazda i poceo se gasiti..odnesem u servis, samo ga ociste kompresorom... sad imam toshibu, i njeg na krevetu drzim i vec je postao bucan....vjerovatno ce se i on poceti gasiti...

samo ocisti i neces imati problema...
 
Član
boss_C200 je napisao(la):
100% ti se pregrije i ugasi. Ja HP drzao na krevetu vazda i poceo se gasiti..odnesem u servis, samo ga ociste kompresorom... sad imam toshibu, i njeg na krevetu drzim i vec je postao bucan....vjerovatno ce se i on poceti gasiti...

samo ocisti i neces imati problema...

kakvim kompresorom,,jel to da ne otvara posto imam garnciju
 
Član
AnDel je napisao(la):
boss_C200 je napisao(la):
100% ti se pregrije i ugasi. Ja HP drzao na krevetu vazda i poceo se gasiti..odnesem u servis, samo ga ociste kompresorom... sad imam toshibu, i njeg na krevetu drzim i vec je postao bucan....vjerovatno ce se i on poceti gasiti...

samo ocisti i neces imati problema...

kakvim kompresorom,,jel to da ne otvara posto imam garnciju

ma nikakvo otvaranje, samo onako
u GENELECu izadje covjek napolje, uze kompresor i onako malo izduva laptop i gotovo...nista specijalno...a i kompresor je obicni bio, samo neki manji...

al kakav god je, probaj, samo nemoj preblizu i gotovo... skontat ces koliko treba...

hp mi se gasio svakih 5 minuta al eto od tada je proslo 3-4 mjeseca, sve je uredu..al on nije vise na krevetu..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top