Formula 1 - Team Lotus otkrio novi bolid T128

Formula 1 - Team Lotus otkrio novi bolid T128

Član
20110131043634_photo_0.jpg


Team Lotus u ponedeljak ujutru oko 06:00h predstavio je bolid T128, pripremljen po specifikaciji za 2011. godinu. Novi bolid netradicionalno je predstavljen posredstvom novog magazina Team Lotus Notes, koji su dobili fanovi preko e-mail poruka...


Šef tima, Tony Fernandes: "Odlučili smo da prve fotografije novog bolida predstavimo preko Team Lotus Notes, jer nas upravo fanovi pogone i motivišu da idemo napred. Nadam se da ste uživali u kombinaciji žutih i zelenih boja našeg bolida. Kada su me pitali da jednom rečju opišem Tim Lotus, na pamet mi je palo milion reči! Ali, napokon sam se odličio za reč, koja opisuje kako je sve i počelo - san. Team Lotus nastao je u snovima, a snovi su postali realnost. Sećam se kada sam bio mali dečak i kada sam po tepihu gurao maleni Lotus. Tada sam imao snove, i sada ih imam. Mislim da možemo dostići velika dela, o čemu sam i sanjao."

20110131043634_photo_2.jpg


Glavna osoba za pripremu novog bolida bio je iskusni Britanac, Mike Gascoyne - tehnički direktor ekipe: "Ovogodišnji bolid ima mnogo savremeniji dizajn. Mislim da je spreman za sredinu startnog pola. To je moderan F1 bolid. Verujem da će nam omogućiti da napravimo velike pomake. Ovo je početak procesa, kojim Team Lotus želi da se vrati u vrh F1."

20110131043634_photo_3.jpg


Na novom bolidu ostao je logo sponzora Air Asia (kompanija u vlasništvu Tonija Fernandesa), koja je bila sponzor tima Williams. Prilično veliki prostor na bolidu dobio je i proizvođač energetskih napitaka EQ8. Nestao je i natpis lotuis, a pojavio se oficijelni naziv tima 1Malaysia. Na pitanje zašto je naziv bolida T128, a ne TL11, kako je bilo najavljeno, Tony Fernandes je odgovorio: "Zato što nastavljamo istoriju. Mi smo nova dinastija, ali tradicija se nastavlja."

20110131043634_photo_4.jpg


Prošlogodišnji T127 bolid bio je dosta konzervativniji, a sada se radi o nečemu sasvim drugačijem. Motore dobavlja Renault, a menjače Red Bull Racing. Prve fotografije nam otkrivaju promenu dizajna prednjeg krila, drugačije bokove, ali i trendovski nešto viši nos bolida. Piloti tima Lotus u 2011. godini biće Heikki Kovalainen i Jarno Trulli.
 
Top