Formula 1 Grande Premio Petrobras do Brasil 2010

Formula 1 Grande Premio Petrobras do Brasil 2010

Pobjednik ?

  • Lewis Hamilton

    Votes: 2 18,2%
  • Mark Webber

    Votes: 0 0,0%
  • Sebastian Vettel

    Votes: 2 18,2%
  • Fernando Alonso

    Votes: 7 63,6%

  • Total voters
    11
  • Poll closed .
Član
Podaci:
Ime: Autódromo José Carlos Pace (Sao Paulo)
Dužina kruga: 4.309 km
Dužina utrke: 305.909 km
Broj krugova: 71
Lokalno vrijeme: GMT -3
Kapacitet: oko 120.000
Skretanja: 15
Zahtjevi: srednji downforce setup
Top brzina: 325 km/h
Rekord staze: 1:11.473 (Juan Pablo Montoya, Williams-BMW, 2004)
Pobjednici posljednjih pet godina: 2005. Juan Pablo Montoya, 2006. Felipe Massa, 2007. Kimi Raikkonen, 2008. Felipe Massa, 2009. Mark Webber


Vrijeme događanja:

Petak 5 November 2010

Prvi trening: 13:00 - 14:30
Drugi trening: 17:00 - 18:30

Subota 6 November 2010

Treći trening: 14:00 - 15:00
Kvalifikacije: 17:00

Nedjelja 7 November 2010

Utrka: 17:00

Vremenska prognoza za utrku: http://www.wunderground.com/global/stations/83780.html
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hEza6x2LStQ&feature=player_embedded[/video]
 
Član
Opet ovi nasi ne prenose LIVE , pa stavrno vise sto su ikako isli da dobiju prava na prenos F1, kad im je vaznija neka utakmica , nego kraj sezone , sami rasplet :icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:


http://www.vipstand.net/watch/10048/1/watch-formula-1---grand-prix-brasil-(qualifiers).html


Live Kvale :
 
Član
Necete vrjerovati kako uzbudljive kvalifikacije


Pa ja nisam se ovako jezio :) ima 5 godina na jedne kvalifikacije.

HULKENBERG 1
pa dva redbulla
pa Hamilton
pa alonos
 
Član
Joj da hoce sutra bit malo kise, sta malo kise radi to nije normalno :) :)


VECERAS U 22:15 snimak , pogledajte necete pozaliti :)
 
Član
definitivno jedne od najzanimljivijih kvalifikacija ove sezone, sto ih Hulkenberg uze, letio stazom :cool:
 
Član
Jeste vidjeli :)
Ja sam gledao na BBC , kometatori su cudo :) doslovice se deru ,

Sad se okrećemo utrci, i nadam se da ce poredak biti
1. Vettel
2. Hamilton
3. Webber
a da alonso odustane, onda bi svi vozaci bili u 7 bodova, i pobjednik Abu Dabia osvojio bi prvenstvo :)
 
Član
Pucano na Buttona

Na putu od staze do hotela, banditi pucali na vozilo Jensona Buttona

7447.jpg

Nakon jako loših kvalifikacija, i konačnog priznavanja da je izgubio trku za titulom, na putu od staze do hotela, Jenson Button i njegovi saputnici doživeli su pravu dramu.

Nakon nekoliko minuta vožnje, banditi su napali Jensonov blindirani Mercedes, koji je vozio specijalno obučen i naoružan šofer, u nameri da opljačkaju šampiona i njegove saputnike.

Vozač je uspeo da ubrza vozilo, udari još nekoliko vozila sa strane, i pobegne sa tog mesta, a iz Mclarena su naknadno potvrdili da ni Jenson Button, niti njegovi saputnici, otac, menadžer i trener, nisu povredjeni.

"Moj vozač je legenda", rekao je Jenson za Mail on Sunday: "On se odbio od oko pet automobila sa strane, praktično je vozio preko njih. Bilo je zastrašujuće."

Pre toga, nakon razočaravajućih kvalifikacija, aktuelni šampion je priznao da su njegove šanse, za osvajanjem titule, sada završene.

"Izmakle su mi se šanse. U suštini su bile jako male i pre ovih kvalifikacija."

"Veoma je teško, kada ste toliko daleko. I ako Lewis bude imao dobar start, neću moći da mu pomognem odatle", nevoljno je rekao Jenson.
 
Top