Ford u Evropi prodao 170.000 novih Fiesti

Ford u Evropi prodao 170.000 novih Fiesti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ford%20fiesta%2044444443303.jpg

Nakon vesti da je Kia u Evropi već prodala 5000 primeraka novog crossovera Soul a da je Mercedes primio 50.000 porudžbina za svoju novu E klasu, evropski ogranak Forda saopštava da je od početka prodaje prošle jeseni, novu Fiestu na Starom kontinentu plasirao u 170.000 komada.

Od tog broja, 108.000 je prodato u ovoj godini, a samo u martu 52.800 jedinica.

S druge strane, prodaja Forda u Evropi je u prvom kvartalu tekuće godine manja za 16.4 odsto u odnosu na isti period 2008., pa udeo ove komanije na evropskom tržištu iznosi 9.4 odsto.

Što se nas tiče, Grand Motors, generalni uvoznik Forda za Srbiju, u martu je isporučio 238 Fordovih vozila - 172 putnička i 66 lakih komercijalnih.
 
Legend
Cekamo "Novog" Pola pa da uporedimo konkurenciju sta ona radi, ovo ostalo je talasika. :D

BTW ovoj cifri se pridodaje jos jedna Fiesta nova koja je juce izasla iz Remexovog salona, prva prodata u Tuzli, bijela boja troja vrata, EATC BT glasovne komande i ostale djidje...
 
Član
gledao sam ovu fiestu na butmiru,kad sam bio na trci,glumila safety car (valjda je neki safet voza,pa safetovo auto)
odavno mi se neko auto nije vise dopalo...ford pravi extra auta u zadnje vrijeme
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top