Ford Mondeo 2.0 TDCi problemi sa ubrizgavanjem i moguće majstorima

Ford Mondeo 2.0 TDCi problemi sa ubrizgavanjem i moguće majstorima

Član
Ford Mondeo 2.0TDCi 66kw 2005 god Delphi dizne i pumpa, navodno kataloški iste su na 2.2 verziji i Jaguaru 2.0D
Auto stao ima 3 tjedna na sred autoputa pri 140kmh, bez ikakvog se trokiranja ugasio. Šlepa do Čapljine 800 kuna.
Odvezo ga u Jure Nižića u Crveni Grm i čovjek prekorektno sve uradio, raspilo filter i našo neke kristale, skino sistem i ja ga odnio u Veledar servis u Mostar po preporuci par "mehaničara" (iako me Jure savjetovo da šaljem u Purića u Zg al to mi je bio predug proces pa sam odlučio na ovu bržu varijantu u Mostaru.
Dizna reparirana, 100 europskih uzeto i obećanje o dobrom radu dato bez ikakvih računa i garancija. Juri dao 170KM za ruke, filter, novih pola rezervara što je usuo 50KM, aditiv, filter goriva, čišćenje kompletnog sistema. Kaže da špene nije bilo već samo neki kristalići. Obadva se složila da je dizna zakovala radi nekvalitetnog goriva.
Pođem kući i auto čim se ugrijalo počelo puštat zvukove slične hiltovki/pikaneru/vulkanizerskom pištolju kad zateže šaraf, kako god. Autu zablinka lampica grijača par puta i auto se ugasi, ali ga sad mogu odma upalit i radi par kilometara pa opet isto. Uglavnom dok sam auto dovezo kući pa onda u Mostar u Veledara opet napravim 90ak kilometara i auto mi se usput ugasi 9 puta, ali svaki put upali i nastavi radit. Koliko se razumim kada se ta pumpa saspe onda auto blokira komp i nema toga ko će ga upalit.
Danas me zovu da kupim auto jer od njega nema ništa ili da dam 1500KM za kompletnu reparaciju sistema i onda je to jedini način da se problem riješi. Ja više ne znam kome da vjerujem i na koga da sumnjam.
Ne znam da li je moguće da je u pitanju nestručnost radnje u vezi reparacije dizne ili nešto sasvim drugo jer mi nije jasno ako se pumpa sasula kako auto može radit uz sistem pun špene, a sasuta pumpa koliko znam ne može dati dovoljan pritisak pa bi po toj logoci komp trebao ugasiti auto i da se više ne može bez majstora upalit.
Trebam bilo kakav savjet ili mišljenje jer ako skontam da me je neko pokušao odradit ko vola odrobijat ću ga. Već sam dao 200 europskih da mi ne urade praktički ništa jer auto nije u voznom stanju a naplatili su uredno i gore se ponaša nego prije.
 
Član
I da napomenem oba puta je u pitanju bila dizna broj 4, tj ona najdalja od pumpe što mi nema logike da ostale nisu taknute već samo ta i to najdalja. Plus da napomenem da kad auto pđe puštat te zvukove pođe puštat više dima nego ćaćin John Deere iz 76.
 
Član
Common rail sistemi su jako osjetljivi i lose gorivo ih moze unistiti lako, ode pumpa visokog pritiska i spena udje u dizne i kompletan istem i onda se mora sve kompletno da mijenja. Ti bi trebao otici nekom boljem mehanicaru i dijagnosticaru da se utvrdi tacno sta je problem... Zamijeni mjesta diznama, na trece mjesto stavi cetvrtu, a cetvrtu na trece mjesto pa onda upali i vidi na kojoj ce ti prijaviti gresku, ako na cetvrtoj opet, znaci nije do dizne, a ako prikaze na trecoj gresku onda dizna ne valja...
 
Znam da je tema stara ili sta vec...

Mondeo 2.0 tdci 2003 u pitanju. Auto nije htjelo paliti... Majstor ga upalio par puta , kontakt sprej u usisnu itd.

Rekao mi bio, neki regulator na Bosch pumpi. Dogovorio da odem do Veledara u Mostar. Ja jutros kreno, da vozim nece nikako da upali... Aj slepat cu, nije problem. Zovem Veledara dole, govori mi istu stvar... Kao, kad ne moze nikako upaliti , 99% spena...1500km popravak.

Interesuje me, sta bi sa mondeom s ove teme, kako rijesi problem na kraju?

Kakva je sansa da je samo u pitanju bos pumpa? Majstor kopcao na comp, nema pritiska nikako, nula...

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Top