Ford Focus 2 Zujanje/Pištanje

Ford Focus 2 Zujanje/Pištanje

Član
Pozdrav,nedavno sam kupio Ford Focus 2 1.6 Tdci,sve radi kako treba,ide vuce on,po mome barem(ne razumijem se nesto previse oko auta)ali izludi me nekakvo pistanje ili zujanje sa desne strane odmah ondje oko svjetla negdje.Sad ja znam da je ondje ona pumpa za servo valjda i svi oni kaiševi.Skidao sam svjetlo otvarao onu posudu i ima ulja,ali nije bas ko kraja napunjeno da li treba biti do kraja napunjeno ili ne.Znaci to zujanje/pistanje je konstanto ne vezano da li motam,dajem gas,najbolje sto mogu opisati zvuk jeste kao kad sijalica zvrlji ili kad si blizo neceg elektricnog pa ono zvrlji onako.Da dodam da se cuje samo kad si s vana,u autu se ne cuje

E sad ja sam isao do jednog lika koji se razumije u to(nije mehanicar,ali bavi se s tim,prodaje,kupuje auta itd)Kaze to se u njih cuje tako,valjda pumpa od volana tako radi,a gledao sam i par videa od istog modela pa sam cuo to zvranje/pistanje isto.Zna li neko da li je to normalno,ili u cemu je problem ako nije?Hvala
 
Član
Eh,tacno ovakav je zvuk,nakon dana i dana trazenja pronasao sam isti zvuk :

Valjda je nesto do svjetala?
 
Član
Zvuči kao zaštopao motorić od niveliranja farova

E pa to sam i ja kontao,pogotvo otkako sam nasao ovaj video i vidio neke komentare na videu,ali je belaj je sto sam danas tek skontao da se zvuk cuje glasnije dok motam u mjestu,e sad tu jedino oko pumpe one valjda za ulje servo volana moze nesto srati,danas sam donasuo ulja(jer je bilo premalo,ispod minimuma za mozda nekih 1 cm sigurno)ali i dalje isto.Da li treba neki odredjeni period proci pa dok ulje udje u tu pumpu ili kako to vec ide?
 
Član
ma pumpa dotrajala, ali moze to jos vidi da ne fali ulja i vozi dok ne propisa. kod mene na fiatu evo vec 5 godina konstantno zuji ali pri skretanju malo vecem, u mjestu se ne cuje i traje i dalje :)
 
Top