Ford Fiesta 2005

Ford Fiesta 2005

Član
Pozdrav drugari, dugo ali bas dugo nisam predstavio neki auto

nakon Pola dosao je sluzbeni audi, on je vec tu na forumu, doduse u oglasima al isto je, hahha
Sad sam kupio Ford Fiestu , prvenstveno da je zena vozi
Malo podataka o autu:

Proizvedena 29.09.2005 godine, prvi put kupljena u Francuskoj ( Lyon ). Motor je 1.4 tdci sa 50kw, auto ima el podizace,6 zracnih jastuka, abs, klimu, fabricki cd sa komandama na volanu, fabricki naslonjac za ruku sto me jako iznenadilo.Auto sam kupio sa 139 xxx na satu, nisam iskreno ni gledao nesto Bog zna, medjutim naknadno je kilometraza provjerena i tacna je. U biti auto jako solidan,posebno za gradsku voznju kojoj je i namijenjen.Auto je uvezen iz Francuske kao havarisan, od prvog vlasnika. E tu stupam ja i kupujem ga kao havarisanog, sto cete vidjeti na slikama.

IMAG0468.jpg IMAG0469.jpg IMAG0466.jpgIMAG0465.jpg IMAG0470.jpg

znaci osteceno je ovo sto se vidi da jeste, unutra nije bilo ostecenja, kao ni pod haubom takodje. Oba hladnjaka su citava, ali je far na jednom mjestu slomio vezni lim pa je i on zamijenjen zajedno sa karambolkom, haubom, blatobranom.Kad smo auto rasklopili vidio sam da su svi dijelovi podvozja u jako dobrom stanju, mislim cak da su sve fabricki dijelovi, jer recimo na poluosovinama, i jos nekim dijelovima jos uvijek imaju fabricke naljepnice :D
Kad su dosli novi dijelovi auto je poslan u komoru na farbanje, prvenstveno je bilo zamisljeno da se farba samo ono sto se mora, medjutim plan je promijenjen i auto je ofarban kompletan, osim krova. Retrovizore smo ofarbali u boju auta, lajsne po vratima su takodje pripremljene za farbanje ali se odustalo od toga jer ce se manje vidjeti ostecenje na crnom nego na plavom, hahah ( znam ja kako zena pazi :p )
Evo slike iz komore
IMAG0472.jpg IMAG0473.jpg IMAG0474.jpg

nisam nesto slikao kad se auto sklapalo, bilo je strasno prljavo unutra, ali kupili smo nake tekucine i opralo se fenomenalno. Poslije toga sam si uzeo za gust jedno poslijepodne pa sam auto kompletno zatamnio. Jos cu neke felgice vidjet da nabacim i to je otprilike to sad za sad, evo slike sadasnjeg stanja autaIMAG0505.jpgIMAG0506.jpg
 
Član
posto nisam mogao dodati vise slike evo ih sad
IMAG0501.jpg IMAG0508.jpg IMAG0503.jpg

Ostane mi kupiti lip na prednju karambolku, nekako sam to zaboravio totalno kad sam narucivao dijelove. Sto se felgi tice, trazit cu vrlo vjerovatno neke 16ke u crnoj varijanti i to je to, autic tip top
 
Član
hvala hvala, morat cemo je malo tunirat, heh. Trebam vidjet nekoga da mi proba u ps-u odradit projektore u farove, nekako su poveliki farovi pa se bojim kako ce izgledat
 
Član
ma nemoj nista to raditi vjeruj mi ovako je savrsena, samo ubaci xenone, felgice i spustiti je malo i ako hoces mozes nabaciti joj kit od ST-a Fiesete i to je auto savrseno :D

Evo nesto ovako, mada bi ja njoj samo felge i spustio i nista joj ne bih dirao jer je stvarno ta fiesta savrsena sto se tice izgleda ;)

2010082719284193650001.JPG
 
Član
@RS TURBO ne bih stavljao xenon bez projektora, ne bih da mi psuju ko sto ja psujem pojedinim kad mi naidju u susret,hehehe, mislim da je projektor idealno rjesenje, ubacio bih ih i komplet far ofarbao u crno, mislim da bi bila dobra ta kombinacija, jer planiram da auto bude u plavo crnoj kombinaciji.

@zlajaaa rijesio sam kod, izvadio cd i poslao kolegi struji serijski broj i covjek mi za 5 minuta poslao kod koji radi, ovom prilikom mu se zahvaljujem na tome
duplo je ljepse auto otkako sam je zatamnio :)
 
Član
Ja mislio Aldinova :D

Prelijepa Fiesta nema šta,oduvijek su mi se sviđale,još samo felgice i to je to ;)
 
Član
Super ford i dobro zatamljen :) ako nije tajna koje su ovo folije, i gdje ih ima uzeti ??
 
Član
hvala hvala, s ovim folijama ja radim zadnje dvije godine aktivno, uradila se masa auta prije nego sam otisao u italiju i niko se ne zali i dan danas, ne blijede i ne grebu se lako. Radi ih firma Exalibur cini mi se, jedino da uslikam kutiju pa da vam stavim kome bude trebalo :D

evo nasao sam sliku na netu kako izgleda pakovanje http://static.kupindoslike.com/folije-za-stakla_slika_XL_8325381.jpg, znaci ova trokutasta kutija je u pitanju.
 
Član
Meni rekose da nema opela ford bi bio najgore auto,pa reko da probam, hehehe
Sale malo, za ovo auto do sad samo rijeci hvale, gazi kilometre pred sobom a hauba se ne otvara hvala Bogu
 
Top