Ford Fiesta 2003. pitanje u vezi radia.

Ford Fiesta 2003. pitanje u vezi radia.

imam ford fiestu 2003 godiste. ima uzasan radio i samo dvije radio stanice koje sviraju istu muziku za poludit.

hocu da stavim novi radio sa displejom, dva pitanja imam.
koju velicinu displeja da trazim? nasao sam jedan sto mi se svidja 7 incha ne znam hoce li odgovarat. nebi da mi pola radija viri vani
i ako je neko vec radio ovaj projekat sta mi treba za zice? ne moze se kopcat na iste...?

totalni sam kloc sto se tice ovoga nadam se da ce neko razumijet sta zelim.
 

Prilozi

  • IMAG0713.jpg
    IMAG0713.jpg
    518,7 KB · Pregleda: 43
  • Skärmavbild 2015-12-03 kl. 19.52.55.png
    Skärmavbild 2015-12-03 kl. 19.52.55.png
    78,3 KB · Pregleda: 46
Vidi, cijela ti je stvar u tome koliko živaca imaš za to, kod mene je u mercedesu fabrički dolazio 1 din radio, malo prepravke, i ubaci se dvd, samo pazi, ako isječeš ovaj dio između cd, display-a i tipki, kako misliš vratiti fabrički radio ukoliko budeš prodavao auto? Sljedeći problem, možda ti se desi kao meni, može ti nešto iza zasmetati, npr neki dio od ventilacije ili slično, kao što je meni, pa sam morao grijati i savijati crijeva da bi mogao dvd stati..
2 din player u autu iz 89 godine..
0cf34851fc115024d3fa00945624eade5829251efe9e12cf79745c9ce0df0022.0.jpg
 
Član
Pa vidi kolika je dubina u tog 7 icnog pleyera, zatim izvuci sva tri ova tvoja govneta i onda sublerom/pomicnim mjerilom koliko moze stat, nakon toga kupi radio rezi i spoji
 
ok, niste me shvatili, moja greska... mada i ovo je pomoc o dubini nisam ni razmisljao. vise sam mislio na sirinu. ovu slika sto sam postavin dvd je 7incha,
gledao sam cijeli proces plastike i kablova na youtube covjek detalno objasnjava dio po dio ali nigdje ne govori koja je zelicina radia. nebi da dajem 100-150 eura za radio a da ne moze stat. ovaj sto je on stavio usao bez problema.
 
ok, niste me shvatili, moja greska... mada i ovo je pomoc o dubini nisam ni razmisljao. vise sam mislio na sirinu. ovu slika sto sam postavin dvd je 7incha,
gledao sam cijeli proces plastike i kablova na youtube covjek detalno objasnjava dio po dio ali nigdje ne govori koja je zelicina radia. nebi da dajem 100-150 eura za radio a da ne moze stat. ovaj sto je on stavio usao bez problema.
probaj naći player koji nema ulaz za cd/dvd, jer su oni plići, nađi one sa mmc , usb i auxom, sasvim je dovoljno, ko još koristi cd? :D
 
Član
De ti druze sredi antenu na ton radiju i uzivaj. Fabricki radio ima bolji zvuk nego onaj kinez sa slike. O ostalom da ne komentarisem. Sjecenju plastika i pravljenje neke lijeve blende.
 
kupio sam ono malo govno sto ide u upaljac pa u mob ali gubi kontakt i uzasno me nervira pogotovo sto sedmicno napravim nekih 200km.
mercedes ovaj radio ima i aux i usb. taj usb bi mi spasio bateriju na mob. zato sam se odlucio. VV-driver nisam to radio. htjeo sam necije licno iskustvo ko je mjenjao...znas onu "dva puta mjeri jednom sjeci". pogotovo da izmjeri pa da negdje zajeb.. pa ostao bez plastike.

jos jedno glupo pitanje. dugme u autu i na kljucu za otvaranje gepeka ne radi. je li moguce da je to osiguraca?
 
Član
O ljebe sad ce sest hiljada postova praznjaka i gluposti.

Ovo sam nasao češući muda lijevom rukom u krevetu.

Prvo ti treba DOUBLE DIN maska (faceplate) sto ti nebi trebalo biti teško naci na piku ili ebay za siću.
(Ovo)
86d735601bc76b17554549185b3d5f76.jpg


I onda ti pase svaki double DIN (to je sto si kupio ili kupujes,svi su standardizovani dimenzijama tako da ce da paše)
Ovako bi to izgledalo
6fd28a9fb215c1081dd8976ae21fa243.jpg

513cd204edde7ffbb05c02c3bae4abe1.jpg



A ako te zanima kako da izvadis taj svoj


Evo i uputstvo

http://www.fitaudio.com/?View=entry&EntryID=69




Ne mislim ti ništa loše ali brate ja sam to nasao na telefonu u dva minuta. A posto vec imas temu ako gdje zapnes pitaj ovdje da ne otvaras nove.
 
Top