Fisker Karma

Fisker Karma

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Putovanja.ba
Administrator
fisker-karma-570.jpg


Fisker je prikazao prvu fotografiju serijske izvedbe svog modela Karma i otkrio nove tehničke detalje

Godinu dana nakon predstavljanja koncepta hibridne luksuzne limuzine Karma, Fisker će na Detroit Auto Showu predstaviti i serijsku izvedbu. Iz Fiskera doznajemo kako će se model namijenjen serijskoj proizvodnji tek neznatno razlikovati od prototipa predstavljenog u Detroitu. Vidljivo je to i na fotografiji koju donosimo, a koja prikazuje upravo izvedbu namijenjenu serijskoj proizvodnji. Blagi redizajn obuhvatio je povećane usisnike na prednjem odbojniku, a ispušne cijevi smještene su neposredno iza prednjih kotača (kao na Mercedesu SLR-u). Ekskluzivnu limuzinu poretati će General Motorsov 2-litreni turbobenzinac, koji se već dokazao u kompaktnom sportašu Chevy Cobalt SS Turbo. U hibridnoj kombinaciji s elektro motorom od 22,6 kW, razvijat će snagu od ukupno 408 KS i katapultirati Karmu do stotke za 5,8 sekundi uz maksimalnu brzinu od 200 km/h. Više detalja o ovom projektu bit će poznato već slijedeći mjesec, kada će Fisker Karma biti predstavljen kao gotov proizvod na Detroit Auto Showu.
 
ovaj sam koncept pazljivo pratio. jedva cekam da krene u proizvodnju pa da i prve testove obrade. duboko u sebi sam imao sumnju da ce ga prustiti u serijsku proizvodnju.. 2.0 Turbo uz pomoc elektromotora razvija 408KS!!! e to je vec rezultat!
 
Član
meni je eeextra, samo pitanje ce biti sad izvedba, podlozni su kvarovima ovi maloserijski modeli...
 
Član
edoze je napisao(la):
woooow
premochan je
jedino me buni ovih 200kmh a 408KS:icon_question:

Zbog ubrzanja i perfomansi kracen mjenjac...jest da ima on konja, ali iz 2.0 motora ne mozes ti bas neki aman ogroman okretni moment izvuci, a to njega lansira u ubrzavanje...posto nema puno okretnog morali su prijenose na mjenjacu kratiti tako da u sto manje hoda ispuca sto vise snage ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top