First problems :S

First problems :S

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo prije nekih 2 sata sam install photoshop cs3...i pocheo sam radit neku slikicu pomochu tutoriala i vrlo brzo me pocheo zezat vjerovatno vama neki bezze problem,al ga ne skonta i stadoh sa svojim prvim radom ikada :icon_redface:...Evo shta je u pitanju






A dovdje sam stigao,prva moja slika samo zapocheta-znam da je bezze ali eto :D
 
Član
Trebas "flatirati" sliku, imas vise layera na njoj vjerovatno od nekog selektovanja, moras sve sloziti opet u jednu da bi mogao da selektujes nesto
 
Član
Da,izgleda da je zato shto sam puno kopija pravio..da ne zeznem neshto kad uradim ;)...Sve sam izbrisao i sad radi ok tnx
 
Legend
kad ti pokaze ovo ..

spasis sliku u jpg formatu, i ponovo je otvoris.. i onda picis dalje :)
 
Član
jest, al ti onda ne pamti layere, pa to i nije najbolja opcija...
ovo sto je trizex rekao je ok i tako se i radi, jer treba selektovat layer u kojem kopiras dio...
 
Član
Ovo je sasvim normalno da ti se desi jer si označio nešto mimo layera na kojem radiš. Prebaci se na layer koji pokriva tu površinu koju želiš modifikovati ili šta već.

Gledaj gdje ti se nalazi ovaj kist, zaokružio sam ga crvenim krugom.

Nemoj snimati u jpg formatu jer gubiš na kvaliteti, tek kada završiš rad pa ga hoćeš staviti online onda snimi u jpg formatu pošto ti rad u psd formatu zauzima najmanje 2-3Mb, ako ne i više.

PS.
Ne moraš ni flatt-irati, tj. poništiti layere, dovoljno je samo da se prebaciš na željeni.
 
Član
Aaa a ja sam ponishtavao sve kad neshto uradim,zatim snimim da mi se ne zagubi ili da ne pogrijeshim neshto naredni put pa sve ode upm....ali ovo sa kistom nisam znao-sada mi je duplo lakshe tnx 2 all :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top