Fifth Gear prezentator ozjledjen u Caparo T1

Fifth Gear prezentator ozjledjen u Caparo T1

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
52504_a_cap.jpg


Caparo T1 supercar je u finalnim fazama testiranja, medjutim izgleda da proizvodjaci jos nisu rijesili neke od vecih problema. Pri testnoj voznji jednog od finalnih prototipova, Britanski Touring Car Championship vozac i Fifth Gear prezentator Jason Plato ozljedjen je, kada se motor od vozila iznenada zapalio i buknuo u plamenu, pri brzini od 150mph.

Plato je zadobio opekline po rukama, licu, i pozadini vrata, odmah je prebacen u najblizu bolnicu. U izjavi je naveo da je osjetio blagi gubitak snage, onda je vidio dim u ogledalima, i odjednom je osjetio veliku toplinu prije nego li je vozilo totalno buknulo u vatrenu kuglu. Pritisnuo sam naglo kocnice, zaustavio vozilo i izasao sto sam prije mogao, objasnjavao je vozac.
 
Član
daki je napisao(la):
freekvw1983 je napisao(la):
u top gearu nemaju tih problema! :)

Da oni se samo prevrcu pri brzini od 400km/h

upravo to, richard hammond je jedva prezivio nesrecu, cak se jednom pricalo da je imo gubitak pamcenja jedno vrijeme, pa su se bojali da nece ostati trajno...al eto covjek je normalan i ponovo se vratio u emisiju...

http://www.youtube.com/watch?v=D0saYGqNaY8
 
Član
mislim da bi ova testna auta trebala imati ugradjeni sistem za automatsko gasenje pozara u predjelu motora...tj. da imaju vioske standardne sigurnosti, jer ipak sa prototipom to ej izlazak u nepoznato....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top