Fiat Stilo JTD

Fiat Stilo JTD

Član
Duga prica :D Nisam gotivio talijane al' posto sam s Puntom bio rahat i uvjerio se koliko su kvalitetni jtd motori kupim opet talijana, maalo veceg i jedinog koji mi se svidja onako na oko, a i zeni mi odgovara jer i ona vozi, model sa 3 vrata, sa 5vrata je vec odvratan, praktican al odvratan.
Kupio ga u Zenici bez puno gledanja jer je bilo na poznato. Duga prica ali vrlo bitna :D
Znaci, auto kupio na poznato od zenickog svercera, taxiste, rodjak mi blizi od zene i tako. Nisam ga puno gledao jer je na poznato, opet ponavljam. Kaze lik, znamo se, da nije auto za tebe rekao bih ti, probavat nemoj jer nema tablica. Pazarimo ga, opet kaze nemoj ti dolaziti, bez tablica je, dovuci cu ti ja auto, ako ne bude za tebe vrati ga. I dobijem ja auto pred kucom. Guzva na poslu trka frka, nemam vremena ni da upalim stila. Treci dan ga ubacim u garazu da vidim sta sam kupio. Haos. Haos. Zovem ga, po dogovoru, auto nije za mene "rodjak" vraticu ga. Kazee eeee buraz proslo tri dana, nema toga, sta je reci? Ne valja turbina, intercooler crijeva i 99% da je lose podmazivanje lose jer mi auto cudno radi kad se zagrije. Kaze nit sam bio u njemu nit me to puno sekira. I tako ja napoznato dobijem krsh, haram mu svaka marka. Spusten, Abarth felge pragovi spojler ga vade. Do sad zamijenio, za 4 dana, turbo, crijeva interkuler, dovod ulja, povrat, ulje sve filtere disk plocice, nove cetiri gume i registracija. Rekao mi je da je on zupcasti remen promijenio prije 10ak dana. Provjerio sam kakvo je stanje, kontam otici sutra lagano u Sarajevo sa njim, mislim da ce moci izdrzati, ima ga vise od pola. Ostaje i dalje problem s motorom, vjerovatno cu kupiti drugi motor jer nakon 100 predjenih kilometara s novim uljem primijetim cestice metala u istom. Dok to rijesim i zupcasti mogu kupiti drugi dobar motor. Imam jos problema sa njim al' o tome u iducim postovima. Najteze mi sto se razumim dovoljno u auto a covjek mi.l ga uvali, skolski.

Slika sad za sad nemam, fakat mi se ne da slikat ga. Nije ruzan, al' nismo na ti ovih dana.
Mozda je bezveze da imenujem ovog lika sto mi je prodao, vec sam upoznao dosta ljudi koje je doticni zaebo, pa kontam da sutim, nek jos koga pa da se druzimo.
 
Član
Vala kupiti auto a ne probati ne mogu se nacuditi...medjutim znam jos jednog iz moje porodice koji je dao 19 hilj za auto a ni upalio ga nije.samo ga na oko sto se kaze pogledao...sreca do sada nema nikakvih problema.malo malo vise je imao srece od tebe.....druze zao mi je to sto cujem al vala danas nazalost ni brat bratu bukvalno ne vjeruje...sam pao sam se ubio...
 
Član
Jbg, jesam isp'o glup. Al' znamo se, familija, kaze dovuci cu ti auto, vrati ako ne bude za tebe. Meni zvucalo super haha :D
 
Član
Ne moze te niko zajebat ko tvoj. Ti si alene mislio sarajlije najgore, et ti sad vidis da je rodbina i gora
Nego nije da sam se puno nasikirao zbog ovog, znam da ce auto bit pisca kad ga zavrsis. Probnu voznju okreni prema meni ovamo, da ga zamrcimo, jer sam vidio da folija nema. Taman ponesi laptop da ti nesto ispricam :)
 
Član
Vidim sto se znate.pa po tvom novcaniku sve....kazu uci se na greskama hehehhe msm bolje je na tudjim al et
 
Član
Ma trebao si hladno vratiti auto čovjeku, hajd par sitnica da je prešutio, nije novo, ali tolika havarija plus kao znate se...jebi ga, baš mi je žao.
 
Član
Ne moze te niko zajebat ko tvoj. Ti si alene mislio sarajlije najgore, et ti sad vidis da je rodbina i gora
Nego nije da sam se puno nasikirao zbog ovog, znam da ce auto bit pisca kad ga zavrsis. Probnu voznju okreni prema meni ovamo, da ga zamrcimo, jer sam vidio da folija nema. Taman ponesi laptop da ti nesto ispricam :)

Ma samo lagano, meni nekako lakse ovako cista obraza nego da sam na njegovom mjestu. Idem sutra do Simanica da mu probamo sta proucit, pa da vidim na cemu sam. Nasao sam vec haman pa nov motor, samo da se sracunam isplati li se ovaj spasavat. A naleticu Bgm i do tebe, sibni mi broj u pm.
 
Član
Ma trebao si hladno vratiti auto čovjeku, hajd par sitnica da je prešutio, nije novo, ali tolika havarija plus kao znate se...jebi ga, baš mi je žao.

Pokusavao sam, mafija je to. Ima njih dvojica svercera i jedan korumpirani drot sa njima. Zvao ga i moj punac, koji mu je inace bliza rodbina, poceo mu pricu kako mu nije ni do cega, dijete mu bolesno bla bla...i odustao sam.
 
Član
Ma samo lagano, meni nekako lakse ovako cista obraza nego da sam na njegovom mjestu. Idem sutra do Simanica da mu probamo sta proucit, pa da vidim na cemu sam. Nasao sam vec haman pa nov motor, samo da se sracunam isplati li se ovaj spasavat. A naleticu Bgm i do tebe, sibni mi broj u pm.
Poslat cu ti na fb
 
Član
Nije taksista Amer? On radi s talijanima mada mi ne lici na njega ni u kom slucaju :) meni izgleda korektan lik skroz
 
Ma vala auto se provjerava pa da ga od brata kupujes,a ne od nekog svercera.Nije mi jasno kako je uspio sve to pokvariti,jedino da ulje nije mijenjao nikada,i da ga je gazio hladnog.Ajde sreca nisu motori skupi,jos ako stavis turbo od 2.4 eto te na 190ks.Prijatelj i ja smo to uradili na njegovom,custom remap i leti :D
 
Član
Ma vala auto se provjerava pa da ga od brata kupujes,a ne od nekog svercera.Nije mi jasno kako je uspio sve to pokvariti,jedino da ulje nije mijenjao nikada,i da ga je gazio hladnog.Ajde sreca nisu motori skupi,jos ako stavis turbo od 2.4 eto te na 190ks.Prijatelj i ja smo to uradili na njegovom,custom remap i leti :D
Znaam da je jtd tenk od motora, malo ulja i vode i ne mozes mu nista. Sad sam opet stavio od 1.9turbo pa vidjecu kako ce se dalje stvari odvijat, ako se bude mijenjao motor uzecu ovaj koji je bukvalno nov, remap ide obavezno, igracu se malo s mapama, veci turbo, otvoreni izduv...samo lagano :D
 
Super Moderator
jesi mjerio pritisak ulja? ako se treba rastavljati motor, ne isplati se jer je jeftin drugi, pa polako sarafaj. mozda i 16v da ubacis ako nije previse zezancije, ne znam tacno za fijata imal kakvih prepravki
 
Član
Sta reci , jbg , polako i smireno , nek uradis to sto prije sve i budes rahat..

Nema toga kome bi ja vjerovao na nevidjeno ,)
 
Top