Fiat Punto mk2b Sporting 1.4 16V

Fiat Punto mk2b Sporting 1.4 16V

Član
Kaže ne do Bog, Forda, Fiata i Fate... fali još Fata znači... :D :D :D

u pitanju je mk2b Punto Sporting

2004 godište, 120 000km na satu
motor: 1.4 16V 95KS i 128Nm
mjenjač: 6 brzina
što se tiče opreme, mislim da ima gotovo sve što može Punto imati, dvozonska klima, abs, asr, esp, hill holder, fabrički subwoofer, profilisana sjedala itd

auto je bilo dosta zapušteno, urađen mali servis, veliki servis, komplet kočnice, set kvačila, nov akumulator, nove ljetne gume 195 50 15 Barum Bravuris 3, zimske 195 50 15 Barum Polaris 3.

Što se tiče voznih performansi, blago rečeno sam impresioniran, prava pila što se kaže... dosta elastičan motor, živahan i voli visoke obrtaje... Dosta se razlikuje od klasičnih mk2b, a to je :
- prednji branik
- zadnji branik
- spojler na krovu
- pragovi
- volan
- centralna konzola u sivoj boji
- niži ovjes
- veće kočnice

Par slika unutrašnjosti:










Stiff enough :)


Sa velikim bratom




 
Član
Lijepo izgleda i djeluje ocuvan a mogu mislit kako tek fino ide jer mi je i onaj model od 80KS pravo fino isao.
A nije baš ni sa vana bio... dosta iskuckan, vozan po Sarajevu dosta... sada je u sigurnim rukama, i polahko ćemo ga dotjerivati :)

Zalete se ljudi, kontaju Punto, saću ga obić... a kada ga vratim iz 6. u 3. iznenade se kako se ne da tako lahko. Vozao sam i 1.2, 60KS, isto troši, a ne ide nikako spram ovoga. Biće i neki video do stotke, ali treba prvo riješiti registraciju, godinu dana već nije registrovan, tako da se i ne vozi. :) Što se tiče natpisa na gepeku, to sam ostavio kao uspomenu na prethodnog vlasnika, koji je nažalost preminuo.

Evo par slikica od poliranja... ručno vodoniranje, mašinsko, zatim poliranje. 3M naravno :) Isplatilo se ići na skuplju varijantu, dosta dosta toga nestane, i one dublje ogrebotine se dosta manje primjete, kako se lak stanjio. A ne ono, daj " preleti " malo polirkom pa šta mu bog da....







dtkp9FF.jpg
 
Član
Dobar Punto, imas li sta u planu raditi il ces uzivat u vozanji :) ako bi felge prodavao ja sam prvi za kupiti :D :D :D
 
Lijep punto,odlicno si ga ispolirao.Legle bi mu neke 16 sa 195 45 16 ali i ove felge su previse dobre za auto koje se koristi svaki dan.
 
Član
fina zujalica, gledam sad da je ispod tone, sa tih 95KS bi trebao biti pravo zivahan, ide skoro ko i moja Corsa
cuj ima hill holder? prvi put cujem za to u takvom autu... opremljen je pravo
 
Top