Fiat Punto mk2 Ispustanje rashladne tecnosti?

Fiat Punto mk2 Ispustanje rashladne tecnosti?

Poz narode , hitno mi treba neko ko zna gdje da ispustim tecnost iz hladnjaka , ja koliko vidim ima samo ono crijevo na dnu dole sa selnom nije valjda da se ono otkaci?
 
vazi ;)

Jos jendo pitanje , ispustio sam sve i krenuo novo da naspem medzutim stande ni pola litra i kapak ne mrda od maximumam?
 
Član
jesil otvorio cep dok si ispustao?koliko je izaslo,ako je izaslo 3-4l kako onda da stane pola l majku mu hahaha
 
jesam sve ispustio iscurilo pravo dosta pola ulice mokro :D sve sam odradio valjda kako treba sad ne znam jel ovaj sepet treba onu neku ozraku ili kako to vec ide , kod mene opel samo ispustis i dospes a ovde izgleda ima neki proces
 
Član
ma kakav proces sipaj taj permant do vrha kakav max sipaj do cepa pa onda upali mora stat nemoj me zajebavat:lol:
 
Član
imal kakve slavinice da ih vidis?za ispustanje zraka

1. ugašen auto, skineš čep hladnjaka, odviješ malko obe slavine, doliješ tečnost do MAX, krene da izlazi na slavinama, zatvoriš zadnju pa ako izlazi i dalje iz prednje onda i nju, ako ne izlazi dodaš još tečnosti pa je zavrneš kad krene tečnost. Oba puta da ide samo tečnost bez mehurića vaduha.

2. upaljen auto, radna temperatura, skineš čep hladnjaka, odviješ obe slavine malko, kad krene da curi bez mehurića zavrneš zadnju, kad krene da curi bez vazduha na prednjoj zavrneš i nju.

Pod 1 ili pod 2 :) ili jedno pa ako ne uspe onda i drugo. Oba puta prati nivo tečnosti da je do MAX. Oba puta prvo zadnju pa prednju slavinu zatvaraš. Oba puta čep hladnjaka skinut.



 
Član
:lol::lol: jesil pregledao sva crijeva kompletnu instalaciju rashladnoh sistema dal imaju te slavine ti pipci negdje na cosku hladnjaka i tamo pored bloka sto ide prema kabini,pogledaj te slike dok sipas vodu odvrni te slavine dok nepocne voda ic na njih
 
eo sad sam isao do auta , da imaju jos 2 slavine tj mali sarafici se odvrne , nasao na netu kako ide i opet usuo i nije stalo sve . I debil debilni nije mi palo na pamet da prvo moram zagrijati auto na radnu temp kad se ovaj proces radi tako da samg a sad ostavio ovako pomjesat ce staru vodu sto je osala unutra jer termostat nije otvorio valjda nece biti problem
 
Top