Fiat Punto JTD

Fiat Punto JTD

Član
Evo i mog Punta kojeg već nekih mjesec dana vozim.Dobio sam ga skroz ispod cijene,a i nije bio baš očuvan,odnosno baš u suprotnom.Na Puntu bi trebalo promijeniti haubu i karambolku,ali pošto je A4 izgorila,nit imam volje ni kog q.... za ulaganjem.
Inače ga stari mislio odvest za Italiju,a da meni ostavi A4.I tako on krenuo za Bosnu i na autoputu se zapali Audi :icon_cry: .Tako da mi se ne ulaže nikako u Punta,dok opet ne stanemo na noge i kupimo još jedno auto,jer smo i ja i stari sad primorani da vozimo samo Punta :icon_rolleyes:

Inače je pod haubom 1.9 jtd 63 kw,prešao 300k+.Veliki servis urađen prije 15-tak dana,kočnice urađene itd.














I neka sa Puntom od člana Adnan Mahovac

 
Član
Zbog cega se Avdija zapalio.....

Ovakog Puntaca kupio moj jaran dao 3 milje na njega jos servise odradi i auto ko pisca.....
 
Član
Adnan Mahovac je napisao(la):
Kupit ce se auto,nek je stari citav :icon_smile:
Sto se Puntaljki tice vjerujem da smo poznati raji (u Zavidovicima :D)


Ma znam,ali kad skontaš odoše pare i još kako su zarađene....


saledoboj je napisao(la):
Zbog cega se Avdija zapalio.....

Ovakog Puntaca kupio moj jaran dao 3 milje na njega jos servise odradi i auto ko pisca.....

Sumnjamo na klimu.Prvo mu taj dan klima nešto nije htjela,slabo puhala itd.Uveče krenuli za BiH,upali klimu i nakon minutu se osjetio dim.Stali na autoputu otvoriili haubu,nigdje ništa.Vrate se nazad u auto,kad ono unutra ispod volana se uhvatio plamen,brzo pokupili šta su imali i mogli uzet od stvari i bježi od auta.Jeb* ga,nit je bio kasko osiguran ni ništa :icon_sad:
 
Član
Idemo dalje :)



Evo jedna slika šta je ostalo od A4 :D



Svašta se desilo od ljeta,stari razbije Punta,pa je malo hauba iskrivljena bila.Pa pred Novu Godinu sjebem mehanizam od haube i otvori mi se hauba u vožnji i razbije mi šajbu,kad nismo poginuli,ali eto dobro je :)



Sad je hauba u užasnom stanju,ali i ne mijenja mi se,imam prečih stvari.Zamijenjena je šajba odmah i mehanizam je uzet drugi,sad će još malo registracija.Sad malo o Golfu,uzet je prije nekih mjesec dana.Motor je TDI 66 kw,zezao N75 ventil pa nije palio turbinu,što je rezultiralo ubrzanjem sporijim od SDI :( .To smo danas riješili i bgm fino povuče za 66 kw,stvarno me iznenadi,jer ipak je karavan.Od opreme je tu ESP,manualna klima i 4 el. podizača.Što je najvažnije,na Golfu je sve odrađeno,ništa ne lupa,drama očuvan :)
 
Poslednja izmena:
Član
Ma dobri kako da ne,samo što su rijetki sa ABSom.Kod mene ovaj nije ama baš ništa očuvan i eto opet me dobro služi,samo riječi hvale za njihove motore :)
 
Imao sam dvije godine punta sa 1.2 motorom, imao je svu opremu: klimu, abs.....dvije godine bez ijednog kvara...pa opet kažu da fiat ne valja.
 
Član
punto masina kad uporedis te tvoje ostale aute,sredi malo punta i miran si,a motor mu je extra jos za tako malo auto 63kw taman.mora ici bolje od golfa i to dosta :)) Golf je narodno auto,i ima ga svako...
 
Član
Imao sam dvije godine punta sa 1.2 motorom, imao je svu opremu: klimu, abs.....dvije godine bez ijednog kvara...pa opet kažu da fiat ne valja.

Ma dobra su auta,što je je,i moj samo nema ABS :(

I mene jaran odvraćao od Punta da ne uzimam ovo ono,ali eto opet na kraju uzmem i nisam se zeznuo iako je auto u groznom stanju,trpi sve i svašta :D

punto masina kad uporedis te tvoje ostale aute,sredi malo punta i miran si,a motor mu je extra jos za tako malo auto 63kw taman.mora ici bolje od golfa i to dosta :)) Golf je narodno auto,i ima ga svako...

Ma skontaj da sam momak bez posla,pa sve stari finansira.Neka Punta ovakvog,dovoljno mi što mi je stari ovo uzeo,nek on sebi sređuje auto :)

Punto je dosta brži,iako mu je motor u lošem stanju opet predobro ide,JTD je čudo :)

Golf je skroz slučajno ispao,ne bi ga nikad uzeli(karavana i to bijelog :D),više je stanje auta presudilo nego činjenica da je narodno auto :D
 
Član
Probaj prodati šta dijelova od audija ako vec nisi, valjda je ostalo sta čitavo sto se može iskoristiti, pa uloži u farbanje punta :)
 
Član
Ma ima tu i čitavih dijelova :)
Trapovi su citavi vjerovatno, da se i ove limarije iskoristiti dosta stvari,kome treba recimo blatobran malo brušenja šprickit i nova boja i eto ko novo :D
 
Član
Ma ima tu i čitavih dijelova :)
Trapovi su citavi vjerovatno, da se i ove limarije iskoristiti dosta stvari,kome treba recimo blatobran malo brušenja šprickit i nova boja i eto ko novo :D

Što se trapa tiče pojma nemam,vjerovatno je,ali ko će ga skidati haha.Mislim da su felge ostale,ako ne bude niko dirao auto,skinit njih i u gepek i piči za Bosnu hahaha.

Jedan odvracao,drugi nagovarao :D

Željan konkurencije haha.
 
Top