FIAT PRODUŽIO GARANCIJU

FIAT PRODUŽIO GARANCIJU

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Talijanski odgovor na dugačko jamstvo Kije, garancija na Fiate 5 godina ili 500.000 km

fiat_garancija.jpg


Fiat sve više diže ugled na automobilskom tržištu, što potvrđuje uspjeh modela 500, Grande Punto i Bravo. Upravo je objavljeno da se garancija na modele Panda, Grande Punto, Bravo, Croma, Ulysse, Sedici und Doblò produljuje na pet dodina, odnosno do 500.000 km. To je usporedivo s jamstvom Kije, koja na svoje modele daje sedam godina garancije, ali ‘samo’ 150.000 km. Zasad to, nažalost, vrijedi samo za talijansko tržište, no, uskoro se, zasigurno, pozitivne novosti očekuju i na našem tržištu.
 
Član
Nije sto vozim Fiata niti koji drugi vrag, nikakve koristi ni od cega nemam ali Fiat svaki dan sve bolje i bolje stoji na trzistu... jedna od cinjenica je i ovo gore...
 
Član
Fiat je 2007. godine imao najveci porast prodaje u Evropi, od 7.2%. Po prodaji su na 6-om mjestu, za par godina ako nastave dobro, imaju sanse da se priblize broju jedan u Evropi...
 

edo

Član
Auto Media Group
Prema novim istraživanjima JATO Dynamics-a, za prvih 11 mjeseci ove godine, Peugeot 207, sa 410.156 reigistrovanih prodanih jedinica, je najprodavaniji model u Evropi. Sa sjedištem u Velikoj Britaniji, JATO Dynamics prati proizvodnju, specifikacije, cijene i prodaju svih vozila u 45 zemalja svijeta, te osigurava analize i vijesti iz auto industrije.


Peugeot 207 ovim rezultatima je opravdao svoju poziciju nasljednika Peugeota 206, koji je ostvario izuzetne rezultate u B segmetnu automobilske industrije i otvorio novo poglavlje uspjeha Peugeotovih modela.

Volkswagenov Golf je na drugom mjestu sa prodatih 401.343 jedinice, a Ford Focus je treći sa prodatih 379.994 jedinica.

Opel Astra i Corsa se nalaze na četvrtom i petom mjesto 10 najprodavanijih modela u Evropi.

Lista 10 najprodavanijih modela:
1. Peugeot 207
410.156
2. Volkswagen Golf
401.343
3. Ford Focus
379.994
4. Opel Astra
374.240
5. Opel Corsa
373.114
6. Renault Clio
355.990
7. Fiat Punto
352 235
8. Ford Fiesta
331.924
9. Volkswagen Passat
280.121
10. Volkswagen Polo
269.240


izvor;auto.ba
 

edo

Član
pohvale fiatu,ali daleko su oni još od vrha,ja još ni jednog brava nisam u SA vidjeo!!!
ok uspjeh je fiat 500 postigao i puntić,ali Bravo,ne znam po čemu to tvrdite,nije valjda po narudžbama,pa malo se raspitajte kolike su narudžbe vodečih???
 
Legend
Mislim da srljamo pomalo sa pricama pojedinim, u koje nismo naj bolje upuceni. Ali hajde ovdje se moze svasta provuc.

Kao sto sam rekao, ja licno mislim da je Fiat jos daleko od naj prodavanijeg vozila. Oni planiraju da u periodu od 5 godina postignu to medjutim, mi moramo bit svjesni cinjenice da ni ostali proizvodjaci ne sjede skrstenih ruku.
VW grupacija je najavila ogromna ulaganja kako bi povecali svoj udio na trzistu.
Po meni naj vise uspjeha ce napraviti japanski proizvodjaci automobila. Nakon dugo, dugo vremena uspjeli su spojiti funkcionalnost, udobnost, kvalitetu, dizajn i vise nego prihvatljivu cijenu.
U Toyoti se krije puno potencijala, Mazda takodje.
 
Član
Toyota u Evropi nije uspjevala prodati vise vozila ni kad je Fiat bio u krizi, sad takodjer su ispod. Evropski kupci su malo zahtjevniji i nece kupiti svako smece, kao recimo amerikanci, kojima uz dobru reklamu svasta prodati mozes. Mazda ima potencijala, al svi su oni jos daleko od VW-a, bar u Evropi. Fiat je 6-i a proda skoro duplo manje vozila od VW-a, koji je na prvom mjestu...
 
Legend
Mislio sam na cinjenicu da su sad napravili veliki uspjeh u USA. Takodje mislim da je TOYOTA na nivou sada, i da VW mit se polako razbija.
 
Član
Mazda se mora bolje raditi, o Mazdi u BiH se može roman napisati...
SRAMOTA je da se Toyota prodaje 100 puta bolje, a nisu puno bolji od Mazde, naprotiv!
Politika generalonog uvoznika!
Tužno!

Fora je ovo s garancijama, mogu dati i 1 000 000, k'o će preći toliko :D Ha ja...ide se na količinu!
Iako, treba pogledati šta ona sve uključuje...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top