Fiat Mehaničar

Fiat Mehaničar

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eh ovako,

Ma preslo mi je auto 156,000KM mislim da je red da se malo ulozi u njeg, jer se pojavilo par nekih problema.
Vec neko vrijeme tesko ubacijem u prvu i riverc a to mi se pocelo desavati kako sam zamjenio cilindar kod dine na kosevskom.
Lupka mi nes na tocku desnom i mislim da mu trebam mijenjati kugle krajnice mozda i lezaj.
Maf senzor mi radi-neradi tako da vazda gubim na snazi.
Pisem vam ovo posto sam ja pocetnik i prvo mi je auto a bas mi je srcu priraslo.

Eh imal neko nekog mehanicara da mi preporci posto su Hota i Dino prilicna žara i bil mi moglo biti jedno 500KM za ovu popravku.

Svaki savjer bi mi bio koristan i unaprijed zahvaljujem

Ja sam u Sarajevu tako da samo kanton SA
 
HFintegrale je napisao(la):
Ma sta ce te oderat odes prvo pitas sta, kako, kolko otprilike da ti kaze pa onda radi ako hoces...



Moze to? ma nisam nikad bio..a volio bih jedan pregled da znam na cemu sam..
cuo sam da je kod njega prilicna guzva pa se treba najaviti i dosta cesto i sacekati par dana na slobodan termin
 
Član
Eh ovako druze, odes kad hoces vecinom te naruci za sutra ostavis kljuceve i ides doma. On te zove kad da dodjes po auto. Jedino je to mana sto ne gledas sta ti radi oko auta, al ja sam par puta u pola posla dosao dole da provjerim jel sve ok i bilo je.

Cijene zavisi sta treba da radis, jbg ako ne mozes da odrzavas auto nemoj ga ni vozit samo ga unistavas ili uzmi neki sto je laksi za odrzavanje, jednostavno.

Postp sam isao dole cesce kod njega, izaso mi je par puta u susret s cijenama tako da je bila korektna. Odes prvo raspitas se sta je i koliko, onda znas na cemu si...;);)

Fiata ti ne moze svak popravljat, to sam bar svjedok moze ti samo unakazit auto, meni licno nije al umalo da jeste...

Ja sam zadovoljan sa Dinom i Hotom, samo nabavi pare i pici.;)
 
Početnik
kod nas svi prave fiata, i mogu reci da je mehanicarima svanulo otkako se fiat poceo vise vozat kod nas, po nasem makadamu, sad svi imaju posla... :cool:
 
Početnik
vw ima ionako tri puta vise na cestama...nego ne kontam sta je tolko zaj*ano na fijatu pa ne moze svak radit, bar sto se tice trapa, ajd vec elektronika i te zaj*ancije za sta ti treba dijagnostika, ok..
 
Kandzija_JTD je napisao(la):
emirEX_sa je napisao(la):
hotu ti posjeti to ti je moj savjet.



Odrat ce me!

dobar ovaj pravo,nije bio a odrat ce ga,...drug iz iskustva znaci,dodjes fino kod covjeka i pitas koliko je detaljan pregled,s tim ako nesto nebude uredu,da ces raditi kod njega pa neka te pripazi,kad sve zavrsi znat ces na cemu si,a ne ovo lupanje o deranju,odere on ove sto su ''pametniji'' od njega pa netrebaju mu vise kao musterije,covjek jednostavno voli svoj posao

Oggy je napisao(la):
vw ima ionako tri puta vise na cestama...nego ne kontam sta je tolko zaj*ano na fijatu pa ne moze svak radit, bar sto se tice trapa, ajd vec elektronika i te zaj*ancije za sta ti treba dijagnostika, ok..

zato kupis Hondu i mehanicarima se gubi svaki trag :lol:
 
Član
To sto ti nece prvu i rikverc - pocelo od izmjene cilindra - cilindra kvacila? Jel dotad sve radilo kako treba? Ako jeste, onda sistem nije odzracen kako treba.

Ako sumnjas na kuglu ili selene lafete, zamijeni komplet lafetu - u autodijelovima je zamjenska 77 km za tog JTDa. Zamjena kod nas u TZ ti je 10-20 km.

@oggy, za zamjenu lafete treba odvrnut

4 sarafa od tocka
1 saraf od kugle
1 maticu od balans stange
4 sarafa koji drze selene

po potrebi, ako neko nije uvjezban, odvrnuti i 2 sarafa koji drze amortizer

Komplikovano? :icon_biggrin:
 
trizex je napisao(la):
To sto ti nece prvu i rikverc - pocelo od izmjene cilindra - cilindra kvacila? Jel dotad sve radilo kako treba? Ako jeste, onda sistem nije odzracen kako treba.

Ako sumnjas na kuglu ili selene lafete, zamijeni komplet lafetu - u autodijelovima je zamjenska 77 km za tog JTDa. Zamjena kod nas u TZ ti je 10-20 km.

@oggy, za zamjenu lafete treba odvrnut

4 sarafa od tocka
1 saraf od kugle
1 maticu od balans stange
4 sarafa koji drze selene

po potrebi, ako neko nije uvjezban, odvrnuti i 2 sarafa koji drze amortizer

Komplikovano? :icon_biggrin:



Jeste radilo je kako treba sve, ali sam primjetio odmah da kad stisnem kvacilo do kraja da osjetim motor na nozi tj,kako mi vibrira papucica kvacila.
BTW neki dan kad je bio onaj veliki mraz mijenjac bio zablokirao,jedba islo prva -druga kasnije normala sve.

Ipak Hvala za savjet

[

Nelle_G je napisao(la):
Eh ovako druze, odes kad hoces vecinom te naruci za sutra ostavis kljuceve i ides doma. On te zove kad da dodjes po auto. Jedino je to mana sto ne gledas sta ti radi oko auta, al ja sam par puta u pola posla dosao dole da provjerim jel sve ok i bilo je.

Cijene zavisi sta treba da radis, jbg ako ne mozes da odrzavas auto nemoj ga ni vozit samo ga unistavas ili uzmi neki sto je laksi za odrzavanje, jednostavno.

Postp sam isao dole cesce kod njega, izaso mi je par puta u susret s cijenama tako da je bila korektna. Odes prvo raspitas se sta je i koliko, onda znas na cemu si...;);)

Fiata ti ne moze svak popravljat, to sam bar svjedok moze ti samo unakazit auto, meni licno nije al umalo da jeste...

Ja sam zadovoljan sa Dinom i Hotom, samo nabavi pare i pici.;)



Drug pokusavam se informisati i popraviti mu sve koliko budem u mogućnosti i to sto prije, kao sto sam naglasio na mene je 'grah pao' da ga sredim posto ovaj prije mene nije ali mi je to ubrojao u cijenu prilikom kupovine + prvo mi je auto (znaci ne gine mu par mojih sj*ova).
Kontam otici nekom mehanicaru na osnovu preporuke fiatista u SA i Halalit jedno 500-600KM ali da ga napravi da ga kasnije ne bih zapalio bezze

Hvala za savjet u svakom slucaju

AldinShpura je napisao(la):
Kandzija_JTD je napisao(la):
emirEX_sa je napisao(la):
hotu ti posjeti to ti je moj savjet.



Odrat ce me!

dobar ovaj pravo,nije bio a odrat ce ga,...drug iz iskustva znaci,dodjes fino kod covjeka i pitas koliko je detaljan pregled,s tim ako nesto nebude uredu,da ces raditi kod njega pa neka te pripazi,kad sve zavrsi znat ces na cemu si,a ne ovo lupanje o deranju,odere on ove sto su ''pametniji'' od njega pa netrebaju mu vise kao musterije,covjek jednostavno voli svoj posao

Oggy je napisao(la):
vw ima ionako tri puta vise na cestama...nego ne kontam sta je tolko zaj*ano na fijatu pa ne moze svak radit, bar sto se tice trapa, ajd vec elektronika i te zaj*ancije za sta ti treba dijagnostika, ok..

zato kupis Hondu i mehanicarima se gubi svaki trag :lol:




Ma kakva honda

Izivnjavam se malo sam ne uredan pri pisanju ovih Postova ali nadoći ću u vožnji :)
 
Član
to sto ti je mjenjac tezak kad ga upalis ujutro ti je od zime pa moras sacekat da se ulje malo ugrije u mjenjacu i sajle da popuste malo od mraza... za 5 do 10 minuta treba sve u normalu da se vrati;)



Savjet ne grij auto u mjestu, nego lagano kreni i vozi ga;)
 
Član
Oggy je napisao(la):
vw ima ionako tri puta vise na cestama...nego ne kontam sta je tolko zaj*ano na fijatu pa ne moze svak radit, bar sto se tice trapa, ajd vec elektronika i te zaj*ancije za sta ti treba dijagnostika, ok..

potpis;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
Oggy je napisao(la):
vw ima ionako tri puta vise na cestama...nego ne kontam sta je tolko zaj*ano na fijatu pa ne moze svak radit, bar sto se tice trapa, ajd vec elektronika i te zaj*ancije za sta ti treba dijagnostika, ok..

potpis;)

evo ja cu ti navest primjer, majstor koji mi je odrzavao golfa stvarno dobro, mjenjao zubcasti i ostala cuda. Kad je dosao na red Fiat, odem njemu i uradi zubcasti medjutim, spadne mi zubcasti, otiso mi jos dihtung dekla i tako jos nekih caka.
Sreca motoru nista nije bilo, promjenim majstora i sve OK. Eto ti jedan primjer mehanicarski ne mora bit elektronika.

I jos mi stavi u FIAT-a BOSCH svijece sa 4 kraka kao navodno po katalogu. A ustvari te se svijece vise ne proizvode i uopste ne odgovaraju FIAT-u. Nego idu one s jednim krakom.
I to sam zamjenio... treba'l ti jos primjera...:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top