FIAT kvar na servo volanu

FIAT kvar na servo volanu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
FIAT PUNTO 1.2 2001. g.
to je moj drugi ljubimac
u toku voznje upalila mi se greska volana tako de je servo prestao da radi i sad imam mehanicki volan...........pokusavao sam svasta nesto ali ne ide pa ako se nekom isto ovako nesto desilo pa je napravio nek javi .....unaprijed hvala pozz
 
Redovna boljka punta 2 generacije,moj dobar prijatelj je alfa i omega u fiatovom servisu u SA
i on kaze da nema manjeg auta sa vise kvarova od punta mk2,a za keca tvrdi da je puno bolji
i pouzdaniji auto,opet neko ima i dobra iskustva...ali eto pameti u malu gradsku zujlicu ljudi
stave dual servo...nidje veze...:icon_rolleyes:
 
Član
sanjo_m je napisao(la):
iz Sarajeva sam i to me vise nervira ne znam sta cu

Imas tri mogucnosti tj varijante koje se desavaju na tom autu.

Prva da ti je riknuo motoric.Nemoze se kupiti sam nego samo u setu.
Druga da ti je riknula elektronika.Takodje samo u setu.
Treca da su ti riknuli releji na motoricu.Najeftinija i vjerovatno to i jest.

Za prvu mogu ti nabaviti sam motoric.
Za drugu moze i sama elektronika.
I za trecu ako je do releja moram provjeriti imal ih na zalihama da narucim posto su cudni do boga nekakvi.Nema sta nisam probao ubaciti i neide.Samo original releji.A oni ti se vide tek kad skines motoric i preko njih ide paljenje motora i okretanje smjera.

I da kod vas u Sarajevu taj set kosta preko 600km.A kod nas u Zenici izadje sve oko 400km.I motor i elektronika zajedno.
 
Član
Motoric stavim u drugog fiata radi elektroniku stavim isto tako ona ne radi sto znaci da je naj vjerovatnije ona. Mislim nema sta drugo.Kolko se moze elektronika naci sama.
 
Član
sanjo_m je napisao(la):
Motoric stavim u drugog fiata radi elektroniku stavim isto tako ona ne radi sto znaci da je naj vjerovatnije ona. Mislim nema sta drugo.Kolko se moze elektronika naci sama.

Sama elektronika 100 eura.Moze se dobiti sutra ujutro ako je hica.
 
Član
DiAbLo je napisao(la):
ajdin_ze je napisao(la):
panajotis je napisao(la):
Vozim punta 2002 ne da se ne kvari nego ORE :icon_smile:

Jesi rahat.Samo lagano stekaj kes sad dok se nekvari.Kad krene trebat ce ti.

Jedan od strucnijih ljudi na ovom 4umu :)

Respect Ajdine ! :cool:


Druze da nebi ko pogresno skontao ovaj gornji post moram dodati par sitnica.
Italijane vozim citav zivot skoro i nastavit cu bez obzira koliko se kvarili a ja popravljao.Nisu svi modeli kvarljivi ali ima ih koji imaju fabrickih mana kao i sva ostala auta.Doduse eto neki imaju malo vise mana nego ostali al eto.Sta bi?Da je zivot savrsen bilo bi dosadno.
 
Član
Mene krenulo....:) al je sve potrosni materijal vec 4o hiljki preso kod mene jos par i pijaca:):):) moro sam i ja koju marku da bacim na njega:):):)

Hm.... razmisljam da uzmem fiata Štila il Alfu 156 auta su preljepa al smece:)

Ko zna nikad nisam razmisljo o tome dal kupit nesto samo radi toga da mi se ne kvari.....da sam takav vjerovatno bi vozo GOLF:):):)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top