Fiat i kineski Guangzhou osnivaju zajedničko preduzeće

Fiat i kineski Guangzhou osnivaju zajedničko preduzeće

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
fiat%20linea%2022.jpg

Italijanski proizvođač automobila „Fijat” je danas saopštio da je postigao sporazum o osnivanju zajedničkog preduzeća sa kineskom Automobilskom industrijskom grupacijom Guangdžou (GAG) radi proizvodnje automobila i motora u Kini od druge polovine 2011. godine.

Ukupna investicija iznosi 400 miliona evra (559,1 milion dolara), a kompanija će biti u podjednakom vlasništvu italijanske i kineske firme.

„Fijat”, koji je nedavno preuzeo 20 odsto udela u američkoj automobilskoj kompaniji „Krajsler”, precizirao je da će pogon u Kini u prvoj fazi razvoja proizvoditi 140.000 vozila godišnje i oko 220.000 motora, a da bi proizvodnja mogla porasti na najviše 250.000 automobila i 300.000 motora godišnje.

Italijanski proizvođač automobila je već odavno u potrazi za jakim partnerom u Kini, gde je prodaja automobila u ekspanziji, za razliku od slabe tražnje u Evropi i SAD, podsetio je Rojters.

„Fijat” i „Krajsler” zajednički proizvode oko 4,2 miliona vozila godišnje i dele peto mesto u svetu s južnokorejskim „Hjundaijem”.

Prodaja automobila u Kini je u maju odskočila 47 odsto u odnosu na isti mesec lane, na 829.100 vozila.

Nova fabrika će biti izgrađena u glavnom gradu provincije Hunan, a projekat će podržati i kineska vlada.
 
Član
smajke je napisao(la):
jupi sad ce elektronika za fiata biti pet km:)

odes u ovlasteni,joj ne znam da li da zamijenim i uljni filter zajedno s uljem,skup mi je,moze jos malo...ma ajd nemojte uljni filter,spakujte mi 2-3 seta elektronike:lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top