Fiat grande punto

Fiat grande punto

T.S

Član
GP.jpg GP (2).jpg GP 3.jpg Felge 18 GP.jpg GP.jpg GP (2).jpg GP 3.jpg Felge 18 GP.jpg GP.jpg GP (2).jpg GP 3.jpg Felge 18 GP.jpg Treba mi svjeti i pomoć, prije svega pregled auta i motora i pomoć oko uređenja. Kupio sam auti GP 2006 130 KS, koji je dugo stajao jer se nije mogao prodati a sam saznao da mu je rađen mjenjač ali loše jer bruji kad pustiš gas osobito u 6 brzini. Naši ko naši, samo da je malo ušićariti i svoga nekako oguliti i preveslati. ZNAM JA NAS JEBO TI NAS. ( bez uvrede bilo kome - sori).
Auto ima na satu 160000 kilometara ?, moguće je da je ta kilometraža jer je uvežen pod kvarom mjenjača i tamo je vjerovatno u Njemačkoj ležao ? Auto lijepo ide i leži na cesti ali pošto planiram sa njime prelaziti i od 30000 do 40000 na godinu po našim cestama na relacijama Sarajevo - Split - Dubrovnik i još malo i do ZG i slično, htio bi ga urediti da me služi.
1. Kako riješiti mjenjač, majstor koji ga je radio tvrdi da treba navodno promjeniti još jedan mali ležajčić - tako tip kaže ali ja nikako da ga ulovim da mi taj lažajčiž konačno promjeni. To traje već više od mjesec dana, pa ne znam šta mi misliti ili činiti ?????, Navodno je na mjenjaču promjenuta lamela ali ne i zamajac - navodno opet ??? Mjenjač ok šalta i ne čuje se kvačilo da bruji ili slično. malo kod paljenja auta je javi se neki malo čudan glasniji zvuk ????
2. Uradio sam veliki servis, grijače, termostat,
3. Gori mi tu i tamo lampa - upozorenje za Hiitt holder
4. Par puta je i volan ostao bez serva iako od kada ne palim siti mod, servo radi ok.
5. Na uzbrdici kada dodaš gas nešto na lijevoj strani zaškripi, neki čudan zvuk a nekada i na neravninama ako malo brže kreneš.,
6. Imam neki čudan ugrađen auspuh sa dvostrukom cijevi od inoksa NOVITEC, kada dodam veći gas gas huči.
7. Gdje urediti kožne siceve koji su propali i kako srediti sjedište na ne škripi i krcka.
8. Treba mi pomoć i oko ugradnje novog auto radija koje mi je jedan stručnjak već ugradio, tako da mi sada ne radi radio ako nema kontakta a treba mi muzika i bez kontakta jer sam glazbenik po struci i glazba mi je kruh i život. Ugradio sam radio Pioneer DEH 3900 BT , zvučnike i subwofer ispod sica.
9.Također me zanima je li moguće pojačati snagu motora a da mu to ne šteti po pitanju dugovječnosti i ne poveća potrošnju ?
10. Trenutno mi troši između 7 i 8 litara, iako dosta tjeram auto, malo brže vozim, pitanje je da li je ok ta potrošnja? Malo i auto puta gdje vozim 160 ali i nekih sporednih cesta na kojima nema policije pa ga potjeram pristojno na 3000 obrtaja šaltam u višu brzinu a vozim na 2000 i više.
11. Umjesto felgi 18 sa gumama Nexen 214/35/18 , sam stavio felge 16 sa gumama 205/55/16 da mogu trpit rupe i lošu cestu. Ako nekom treba ova felga i guma javite se. LINK https://www.olx.ba/r/28630861/806805
Mislim da dijelim sa Vama gospodo sa ovoga Foruma strast oko dobrog automobila i svega što je dobro pa molim da mi dobronamjerni pomognu a ja se unaprijed zahvaljujem.
ŽIVILI.
 
Poslednja izmena:
Član
Aj javi mi se u inbox, da te usmjerim na lika koji vozi takav auto i koji je radio mjenjač zbog istog problema.
 
Član
Imao sam i ja istog punta i morao raditi mjenjac, sinhron druge brzine. Malo koji fiat i astra sa 6 brzina da nema problema s tim mjenjacem, najcesce lezaj 6te brzine i sinhroni. Redovno ulje mijenjaj u mjenjacu, 75w85, ide 2,4l al' naspi 2dcl vise.
 
Top