Fiat Grande Punto Sport 1.9 mjet 130ps

Fiat Grande Punto Sport 1.9 mjet 130ps

Član
Evo mene opet :D
Nova vozilica, koju jos nisam ni provozao, nisam ga ni skinuo sa slepe, samo na tehnicki i ponovo na slepu.
Grande Punto sport.. dizel 1.9 multijet sa 96kw i 6 brzina. Ne znam sta sve ima od opreme, u frci sam, nisam ni sjeo u njega jos kako treba.
Znam da ima dosta vise opreme nego obicni grande...abs esp, dvozonska automatska klima, komande na volanu, originalni cd, bluetooth, maglenke, felge 17ke, diskovi naprijed nazad, profilisana sjedista, naslonjac za ruku, board comp, pragovi, spojler nazad na sajbi, sve je fabricko osim felgi, 17ke su fabricki na njemu, ali ne ovaj model koji meni extra stoji, samo cu nabaciti zimske gume na njih i gas..do tada cekam tablice.
Trebao bi da ima i hill holder i jos bruku neke opreme, ali o tome cu poslije, dok ga provozam,
Dobio sam ga povoljno zato sto ga je led malo ubio po krovu, ima nesto sitno i po haubi, i plastike su izblijedile: branici, pragovi, spojler i steke.
Evo malo slika talijanskog ljepotana :D

24evvxt.png

30t71ns.jpg

2w3djjl.jpg

2ij4uwo.jpg

2e37vqu.jpg

nflo9g.png

ka1dma.jpg

14r7zr.jpg


Eh planovi..provozat ga :D uraditi servise, zimske gume, grijace moram zamijeniti...a posto moram farbati krov razmisljam da ga lakiram u crno?
 
Član
Koliko te je dosao, ako nije tajna.. mozes i u PP :D
A fiatic je zvjerka, odlicno mu stoje ove felgice i zatamnjena stakla nazad...
krov, spojler i mozda retrovizore u crnu, malo da ubijes ovu monotoniju i to je to.. doduse mozda i nece biti potrebe kad ga ispoliras, zivnut ce boja i bit ce onda ok :p
helem nejse, puno srece i puno predjenih kilometara aBd :D
 
Član
Odlican je, gotivio sam ga od samog izlaska, trebalo bi da ide dobro sa tim motorom, Guigaro je odradio vrhunski posao sto se tice dizajna :) evo kraceg testa sa bas identicnim kao u tebe na SAT-u
 
Fin puntac :) jesi li razmisljao o foliji na krovu da ga roknes u piano black ako ces vec u crnu :)

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Član
Ako moze izvuci ovo, bez kitovanja i lakiranja, onda bi trebalo da rokne klavir crnu foliju :D
Znaci to, zadnji spojler i retrovizore.. i bit ce ko avion :cool::p
 
Član
Ima zet al 1.3 75ks mjet, iznenadio sam se kako fino ide za tako mali motor, taj kod tebe onda otkida hahaha, lijepo auto, u toj klasi jedan od ljepših za moj ukus, pošto stalno mijenjaš auta, napravi jednu temu MOJA AUTA i tu objavljuj ahhahah :D
 
Član
Crni krov, zatamni i prednja, modifikuj farove i ima da zvoni :)

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 
Član
Koliko te je dosao, ako nije tajna.. mozes i u PP :D
A fiatic je zvjerka, odlicno mu stoje ove felgice i zatamnjena stakla nazad...
krov, spojler i mozda retrovizore u crnu, malo da ubijes ovu monotoniju i to je to.. doduse mozda i nece biti potrebe kad ga ispoliras, zivnut ce boja i bit ce onda ok :p
helem nejse, puno srece i puno predjenih kilometara aBd :D

Felgice ne diram, stakla su fabricki zatamnjena...ne znam koliko cu farbat u crno, meni je ovakav kakav jeste bombona...al' et posto krov moram svakako farbati vidjecemo.
 
Član
@vladica85 pa to je moj na testu :D s ovim motorom ide odlicno, niko se ne zali ni sa manjim motorima..a dobar je i za otvorene voznje, 6 brzina i lagano 140..vidjecemo kad provozam, cekam tablice i zimske gume;)

@allroad ma necu ga chipovat :D moze se izvuci ovako bez problema 170ks, blizu 200 bez dpf i sa otvorenim izduvom.

@Kina hvala

@Nebojsa_GTD jesam razmisljao o foliji..ofarbat u crveno, folijom uraditi krov..ako dotuzi lako se skine.

@zlajaaa valjda otkida, nisam ga vozao jos :D a necu vise mijenjat :D

@ArminM e naumpao si mi ti kad sam ga uzeo, i to za farove a i poliranje..zapusten je lak, dok lakiram ovo sto je led ubio fkt bi dobro bilo da ga ti propustis kroz ruke.
 
Član
Moze brate, nikakav problem. Napravimo ga novim s par pasti i par trikova :)

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 
Član
Stigle tablice i provozao punta....ustvari, prvo ga odledio, zaledile sajle rucne, i sajle saltebla...odmah zamijenio ulje, stavio wurth longlife 5w30 i sve filtere...nijedan nije bio ocajno los, redovno je servisiran. Promijenio i dva grijaca i pali sad...stavio dvije nove tigar gume 205/45 17..i ideee leti prva druga i zzzzkkkk....sinhron trece brzine gecrk, mjenjac mora dolje..zmigavci uglavnom ne rade, rucice zezaju..retrovizori i daljinsko ne rade..Fiat je to, normalno jr. Potrosbja kombinovane 9-11 litara, na otvorenom 7 litara, jedino dizna na prvom cilindru je losa i pretpostavljam da je to uzrok, probacu sa aditivom, u 90% slucajeva mi je uspijevalo sa wurth diesel aditivom, naspem cijeli na 10ak litara goriva i preporodi se auto, probacu.

Inace, auto je k'o karting na 17kama, u krivinama drzi extra, ubrzava odlicno iako preskacem trecu brzinu, a na otvorenom prava krstarica, na 2k obrtaja sestom skoro 150km/h... i ima i hill holder, tako da mi se ne gasi u brdu :D
 
Član
ma da se to sve srediti, ipak je rijedak model na ovom prostorima vredi uloziti na njega a i prilicno mlado godiste u odnosu na druga auta sto se kod nas vozaju , kolko su ovi pojedini modeli novih auta vec fabricki sredjeni skoro da se nema sta sto se tice tuninga ni doradjivati na ovom nego samo mehaniku srediti i to na limari da bude u fabrickom stanju i to je to :D
 
Top