Fiat Freemont - prve zvanične fotografije

Fiat Freemont - prve zvanične fotografije

Član
1295871571_fiat-freemont_2012_1024x768_wallpaper_01.jpg


Fiat je objavio prve zvanične fotografije i nešto više detalja o modelu Freemont, koji će da debituje na Salonu automobila u Ženevi, početkom marta ove godine.

Krajem decembra prošle godine pisali smo o tome da će Chrysler da prestane da u Evropi prodaje model Dodge Journey, ali da će njegovo mesto (i to praktično bukvalno, pošto će da bude napravljen na platformi Dodge Journeya) na tržištu u Evropi da zauzme Fiat Freemont. Freemont je prvi automobil koji je proizvod partnerstva Fiata i Chryslera, a proizvodiće se u fabrici u Meksiku.

1295871571_fiat-freemont_2012_1024x768_wallpaper_02.jpg


Freemont je dugačak 4,89 m, širok 1,88 i visok 1,72 metara, a međuosovinsko rastojanje iznosi 2,89 m, što bi trebalo da omogući dovoljno prostora u unutrašnjosti automobila (Freemont je automobil sa 7 sedišta - poslednji red se sklapa tako da je prtljažni prostor potpuno ravan), i da pruži zadovoljavajuću udobnost pri vožnji.

Fiat Freemont će, u verziji sa pogonom na prednje točkove, da pokreće 2,0 litarski turbo-dizel agregat od 140 odnosno 170 KS (MultiJet) uparen sa manuelnim menjačem. Freemont će da bude dostupan i u 4x4 verziji, i to sa već pomenutim Multijet dizelašem od 170 KS, kao i sa 3.6 litarskim V6 benzinskim motorom od 276 KS, uz automatski menjač.

Od standardne opreme u Fiatu Freemont naći će se, pored ostalog, sedam vazdušnih jastuka, ABS, Brake Assist, ESP i Hill-Holder. Od uređaja namenjenih da vožnju učine udobnijom i manje zamornom u ponudi će da budu trozonski automatski klima uređaj, keyless entry system, cruise control, putni kompjuter, DVD plejer, Bluetooth, zadnji parking senzori, automatsko uključivanje svetala, zatamnjena zadnja stakla, krovni nosači i još mnogo toga.

1295871571_fiat-freemont_2012_1024x768_wallpaper_03.jpg
 
Član
:icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek:

tacno nece imati smisla dati 3 puta vise love za Merc,BMW ili audi kad i drugi nude dosta toga za puno manje para....
covjece...auto je opticki mocan,dobra oprema,motorizacija...pa sta jos covjek treba.

(nevjerujem sam sebi da sam ovo izjavio...ali sto jest,jest....:icon_rolleyes:)
 
Član
extra dobar,fiat se uozbiljio,svaka im cast za ovo,svidja mi se fkt,bas me zanima kakva je unutrasnjost
 
Član
ako je to to onda stvarno nemam rijeci,premocno izgleda,i vani i unutra,fkt odlican suv;););););)
da mi je neko rekao da cu toliko hvaliti fiata ne bi vjerovao,ali eto. Realno gledano stvarno je mocan,ovako vizuelno je premasio sva moja ocekivanja sto se tice fiat grupacije
 
Član
ArminM je napisao(la):
ako je to to onda stvarno nemam rijeci,premocno izgleda,i vani i unutra,fkt odlican suv;););););)
da mi je neko rekao da cu toliko hvaliti fiata ne bi vjerovao,ali eto. Realno gledano stvarno je mocan,ovako vizuelno je premasio sva moja ocekivanja sto se tice fiat grupacije

Prati malo od pocetka,nije nista fiat ovde odradio osim sto je stavio svoju znacku,ovo je kopija Dodge Journey i nije SUV vec maxi ven u americkom stilu,tipa Voyager itd.
 
Top