Fiat bravo nece da upali

Fiat bravo nece da upali

Član
Ovako vozilu je u voznji pukla remenica radilice i auto je pocelo da lupka i momak je ugasio auto doslepano u garazu skinuta stara remenica postavljena nova koja nije potpuno ista i nema sanse upaliti nece samo vergla nema nikakavih gasova na auspuh sta je rec?
 
Član
Pa jel mu pukla remenica il remen? :)

Edit* druže provjeri senzor radilice.. :)

On ti se obično nalazi pokraj remenice radilice ili na samom zamašnjaku motora, Vidit ćeš da remenica ili zamašnjak ili zamajac kako oćeš ima izrezbarene žljebove ti su žljebovi svugdje isti osim na jednom djelu gdje je žlijeb malo duži.Upravo to gdje je malo duži , to je signal za gornju mrtvu točku , kad remenica prolazi ispred senzora on pregledava žljebove te ondje gdje je taj malo duži, to mu signalizira da je to gornja mrtva točka, i daje informaciju glavnoj elektronici.Elektronika na osnovu tih podataka ,daje impuls bobinama , elektronskim diznama i ostaloj bagri :D. Ako je neispravan senzor nećeš ni upalit :)
 
Poslednja izmena:
Član
Ovako vozilu je u voznji pukla remenica radilice i auto je pocelo da lupka i momak je ugasio auto doslepano u garazu skinuta stara remenica postavljena nova koja nije potpuno ista i nema sanse upaliti nece samo vergla nema nikakavih gasova na auspuh sta je rec?

Mora biti ista remenica... Msm da Fiat Punto ima nešto vezano za paljenje na remenici radilice...
 
Član
Evo samo da javim da je auto upaljeno :D sa velikom srecom, Eh sad da objasnim vozilo je 1.9jtd motor pa tako da kad je pukla remenica otkino se komadic i preskocila eh sad je bio problem uzubiti vozilo bez alata za fiate itd kako god sam ga uzubljivo bos pumpa bjezala 8 zuba :S pa sam se zabrino da radi toga nece da upali heheh malo guglanja i nadje se da je samo stelujuca da senzor nije oko remenice nego na samom bloku zamajca (sa zadnje strane)
Tako da sam malo konto u glavi i sjetio se da kupim start sprej :D uzubio ga pomontiro sve sve i na paljenje auto je odmah upalilo al plavo crn dim nenormalno :S ustanovio sam da je prilikom preskakanja zakacio ventile i malo ih iskrivio i da nemogu da zatvaraju do kraja drzali gas na 2000 obrtaja da malo auto odradi da dodje sebi pa se tako malo i smanjila dimna zavjesa :D ja sretan sto sam ga upalio nakon vise majstora koji su dolazili nakon mog prvog odlaska , covjek takodjer sretan jer je upaljeno :D djast ist d end :D moze lock
 
Top