Fiat 500 - zvanično najbolji evropski automobil za 2008.!

Fiat 500 - zvanično najbolji evropski automobil za 2008.!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Iako zvanična informacija treba da bude objavljena u ponedeljak (19.11.2007.), već sada se zna konačna rang lista modela koji su ušli u finale. U ovo finale je ušlo sedam automobila, a njihov krajnji poredak je sledeći:

fiat_500_front_02.jpg


1. Fiat 500 – 385 poena
2. Mazda2 – 325 poena
3. Ford Mondeo – 202 poena
4. Kia Cee’d – 166 poena
5. Nissan Qashqai – 147 poena
6. Mercedes C-Klasse – 128 poena
7. Peugeot 308 – 97 poena


Dakle, kao što je bilo i očekivano, Fiat odnosi pobedu sa svojim super-simpatičnim retro modelom oznake 500. Njega su izabrali odabrani novinari iz 22 evropske zemlje, a nasledio je lentu od Ford-ovog S-MAX mini-vena, kome ova titula ipak nije na pravi način pomogla da nađe put do svojih kupaca. Sa druge strane, Fiat 500 je već sada uspešan model. Zbog ogromne potražnje, uprkos relativno visokoj ceni (kod nas od oko 12.500 eura sa porezom), volumen proizvodnih kapaciteta se povećava i danas je praktično nemoguće naručiti ovaj automobil van planiranog lagera uvoznika
 

edo

Član
ljudi moji koliko fiat ima ovih priznanja trebao bi biti uvjerljivo No.1 u Evropi,ali su oni daleko od toga...
 
Član
Fiat pravi dobre automobile, mislim jako dobre za voziti, fino se ponasaju na cesti i tako to. To se ovdje ocjenjuje. Drugo je sto im auti nisu bas extra pouzdani, pa im to ne dozvoljava bolje prodajne rezultate.

Inace, ova Mazda 2 je mene odusevila, kontao sam da bi ona mogla uzeti titulu, al evo nije daleko od toga. Auto je prelijep, kvalitetan i dobar i iznutra, mislim definitivno najbolji izbor iz te klase trenutno.
 
Legend
Pogodi ja ovo sve :) negdje sam pisao o ovome vec. A mislio sam da ce Mercedes malo bolje proci, medjutim ipak je iza Forda po bodovima, medjutim to nije nikakvo mjerilo, ali necu lagat i reci da mi ipak malo nije drago. Ali hocu ostati realan i reci da je Mercedes jos uvjek svjetlo na kraju tunela :)
 
Član
bas kako sam i mislio...Fiat 500, pa i jest napravio najveci bum ove godine...ovo ostalo sve prdimahovina
 
Član
Fiat pravi dobre automobile, mislim jako dobre za voziti, fino se ponasaju na cesti i tako to. To se ovdje ocjenjuje. Drugo je sto im auti nisu bas extra pouzdani, pa im to ne dozvoljava bolje prodajne rezultate.

Ne bih se složio da im auta nisu pouzdana, ustvari jedina nepouzdana auta su starija auta koji ljudi nemogu da održavaju. Kad čovjek vodi računa o svom autu, auto je pouzdan. To je jedna stvar, druga stvar je što je ovdje teško naći nekoga da ti servisira neko auto koje nije VW ( znam iz iskustva ). Ja sam sad kupio Fiat-a, tako da još ne znam šta me čeka, ali isto tako vozim od djevojke Punto skoro godinu i nije bilo nikada problema.
 
Član
Imao sam Lanciu Deltu HF 4WD i Alfu 155 1.7 Twin Spark. Auti su bili vrlo dobri, sa Alfom u 2 godine nisam imao nikakvih kvarova. No imam osjecaj, kod talijana, a i francuza ti je sve stvar srece, ako naletis na dobar primjerak, slusat ce. Ako se pocne kvariti od pocetka, losi serviseri ce ga jos vise unistiti.

Znam jednog lika na Fiat Puntu mu se prije 30.000 km razletio mjenjac, pa diferencijal. Jedna prijateljica je isto na novom Puntu 2 imala od pocetka problema, siber joj pustao vodu i slicno i odmah ga prodala. Takvo sto se nece desiti VW-u, bar ja nikad nisam cuo za takav slucaj. Opet imas nekih likova koji su imali Fiat i super su zadovoljni.

Prije par godina sam pricao sa jednim likom koji se bavi trkama, bio je i tvornicki vozac Renaulta i slicno. Kaze lik, ja samo vjerujem u japanska i njemacka auta. I sta da ti kazem, sto vise auta vozam i imam vise iskustva, sve mi je "bliza" ta njegova izjava. Ne znaci da ja necu sebi vrlo rado uzeti dobar francuski ili talijanski automobil, ali ima nesto privlacno u toj "robustnosti" koju talijani, a i francuzi jos uvijek ne posjeduju.
 
Član
ma to su ba price...ok je desi se to talijanu, al desice se i svabi vjeruj...
pa eto znam ja lika, kojem je na Octaviji 1.9 TDI na 64000 km izbio klip i rasuo motor (blok, karter), pa eto, VW. Onda ima onaj, kojem je Passat star par mjeseci cadio gore od autobusa diesela...onda one zajebancije sa Xsenonima na novom Passatu itd...da ne nabrajam sad, nisu ni svabe najbolji...
 
Član
Sve je to do kontrole kvaliteta, izbora materijala (citaj ustede na istima). Cinjenica je da danas svi proizvodzaci gledaju kako da ustede, a takodjer su svjesni da se automobili kupuju i mjenjaju za nove svakih par godina u razvijenom svijetu. Tako svoje standarde stimaju prema tim trendovima. Traze balans male cijene, relativne kvalitete i ocuvanja imidza.
Ja mislim da je proslo vrijeme robusnih automobila koji mogu voziti stotine hiljada kilometara i po 20 godina.
Da ne pricam o tome da je tesko uzeti ikakav domaci slucaj u razmatranje. Svi znamo kakve su navike kod nase populacije vozaca glede redovnih servisa, odrzavanja i izbora dijelova,maziva i ostalog. A posebna prica je kvaliteta, odnosno nedostatak iste, goriva. Kada vozac yuga sa motorom konstruisanim prema standardima od prije 40 godina osjeti razliku u kvaliteti goriva kod nas, kako je tek modernim turbo dizelima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top