Ferrari World Abu Dhabi Park

Ferrari World Abu Dhabi Park

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MTR

Član
Slijedeće godine Ferrari u Abu Dhabiju otvara najveći tematski park ovog tipa koji se prostire na preko 200.000 m2 površine i koji će biti bez sumnje najveća impresivna atrakcija svoje vrste.
[attachment=25259]
Smješten na otoku Yas Island u Abu Dhabiju, prvi svjetski Ferrari tematski park je bez sumnje najveća impresivna atrakcija svoje vrste koja pokriva više od 200.000 m2. Dizajn centralne građevine parka Ferrari World Abu Dhabi inspiriran je profilom legendarnog Ferrarija GT, a krov građevine nosi najveći Ferrarijev logotip koji je ikad stvoren (površine 65 m × 48,5 m). Svečano otvorenje tematskog parka zakazano je za 2010. godinu.
[attachment=25260]
Ferrari World Abu Dhabi Park će svim fanovima ponuditi izvanredno iskustvo Ferrarija, a park bi trebao postati i globalno turističko odredište sa širokim rasponom smještajnih kapaciteta i zabavnih sadržaja. Među brojnim atrakcijama parka bit će najbrži takozvani "tobogan smrti" čija brzina premašuje 200 km/h i koji će posjetiteljima dočarati osjećaj vožnje u Ferrarijevim bolidima Formule 1, a tobogan posjetitelje vodi i na sam vrh konstrukcije do visine 60 m.
[attachment=25261]
Krov ove konstrukcije je izrađen od kombinacije metala i stakla koja smanjuje zagrijavanje i odbljesak svjetla, a opseg krova iznosi 2.200 m ispod kojeg se nalazi zatvoreni prostor površine 100.000 m2. Za izgradnju tematskog parka je utrošeno 35.000 tona čelika. Park će sadržavati i brojne suvenirnice u kojima će se moći kupiti razni predmeti s motivima Ferrarija, a u interaktivnim kutcima djeca imaju mogućnost izrade vlastitih suvenira.
 
Član
Fino , fino samo sto mi necemo moci ni suvenir sebi kupit ovdje ,a kamoli provest par dana :lol:

Alajd ako Bog da mozda i odemo nekad :icon_smile:
 
Član
Valjda i ovo sluzi necemu:icon_question:
Ne vidim bas poentu (naravno da vidim onu ekonomsku) ali theam park?!?!?
 
Član
A eto, zele biti valjda drugaciji, upoznati turiste sa Ferrari-em a i zaraditi. Volio bih sjesti na ovaj tobogan, najbrzi na kojem sam se vozio je isao 130 km/h :icon_cry:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top