Ferrari sa integralnim pogonom?

Ferrari sa integralnim pogonom?

Član
1293967582_1293066095_montezemolo-599.jpg


Predsednik Ferrarija Luca di Montezemolo je nedavno, na pitanje šta može da se očekuje od Ferrarija na Salonu automobila u Ženevi, rekao da će svetu da predstave "veoma drugačiji novi Ferrari". Nagađalo se da bi novi Ferrari mogao da bude "okrenut ekologiji" ali trenutno izgleda da će novi model iz Maranella da bude sve samo ne "zelen".

Poslednjih dana polako se pojavljuje sve više detalja o novom Ferrariju. Novi "propeti konjić" za sada ima kodno ime F151 i čini se da će to da bude prvi Ferrari sa "integralnim" pogonom. Navodnici su namerno postavljeni, jer prema navodima izvora bliskih Maranellu, pogon na sva četiri točka kod novog Ferrarija neće biti kontinuiran, već će snaga na prednju osovinu da se prenosi samo kada se za tim ukaže potreba, u kratkim impulsima, i pri brzinama većim od 145 km/h.

Što se ostalih detalja o Ferrariju F151 tiče, za sada se pominje da bi za pogon trebalo da bude zadužen 6.3-litarski V12 motor sa direktnim ubrizgavanjem, koji oslobađa 670 KS. Sedmostepeni automatski menjač sa dvostrukim kvačilom bi trebalo da bude pozajmljen od modela 458 Italia. Prema pretpostavkama, novi Ferrari bi sa tim pogonskim sklopom od 0-100 km/h stizao za 3,7 sekundi, dok bi maksimalna brzina trebalo da bude preko 330 km/h.
 
Neka neka, samo polako, doći će oni i do "đipa" , a u medijima mogu samo sra. da ga nikad neće proizvesti. :D
 
Nelle_G je napisao(la):
Pors' je odavno medju terencima... :p

Ne znam šta hoćeš reći s ovim :icon_question:, zna se da je tako, ja samo hoću naglasiti da nitko nije imun na nove trendove i da će i Ferrari kad tad popustiti pred njima. :icon_smile:
 
Član
Porschefan je napisao(la):
Nelle_G je napisao(la):
Pors' je odavno medju terencima... :p

Ne znam šta hoćeš reći s ovim :icon_question:, zna se da je tako, ja samo hoću naglasiti da nitko nije imun na nove trendove i da će i Ferrari kad tad popustiti pred njima. :icon_smile:

Mislim da si u pravu ali opet vecina fanova pa i onih koji ih bas i ne vole bi voljela da ostanu nesto poput Koenigsegga ili Zonde pa da i dalje gaje cisti sportski duh, a ne zelju za profitom... S obzirom na njihovu reputaciju, musterija ce uvijek biti dovoljno, samo kada jednom udju i ako udju na trziste sa terencima i kojekakvim slicnim konceptima, sumnjam da ce vise obracati paznju na revolucionarne modele poput 458 Italie i sl...
 
I ja kažem da terenca neće imati, ali SUV-a, e to je već nešto drugo .. :D :icon_smile:

A sad ozbiljno, kakve se danas promjene događaju u automobilskom svijetu ne bi me čudilo da ga naprave, mislim, nadam se da se to neće dogoditi, ali nikad se ne zna .... :icon_confused:
 
Član
E moj Porschefan, kad vidis sta nam danas Mercedes pravi, od kombija,SUV,terenaca,limuzina, kamiona itd... iznenadilo me kad sam vidio da Porsche napravio Cayene i jos poceli trpat dizlu u njega, pa stvarno...koji kur...

Ako vec slove kao sportska automobilska marka zasto kvare svoj imidz, neko je iz vodstva kompanije ocigledno gladan para pa ni ono sto ima, mu je malo, pa poseze ka potezima koji autofanovi prate s nevjericom...Tuga i zalost.

Cisto sumnjam da ce talijani kvarit svoj Image, sportskih automobila tipa, Lamborghini, doticni Ferrari, Maserati, Zonda itd...
:)
 
A j.biga, što se tiče njih očito je da je bitan profit, to me ne dira previše jer ionako po svijetu pravi ljubitelji Porschea prate samo sportske modele, nove i stare, ostalima je bitno da je skupo, prestižno i da je teško najmanje 2 tone. Ja ti spadam u ovu prvu vrstu bez obzira što ne mogu to priuštiti.
Mi možemo nagađati bit će ovako ili onako, ali samo neka kinesko ili SAD tržište pokaže zanimanje za takav neki kvazi proizvod , vidit ćeš šta će izbaciti i Talijani, i to u rekordnom roku.
Opet ponavljam da nikako ne bih volio da se to dogodi svijetu automobila, jer je i ovako previše zasran kojekakvim besmislenim proizvodima.

I da nadodam još, Cayenne i Panamera se prodaju kao da se džaba dijele, ali njihovi kupci su bogataši kojima je netko rekao da je to skupo, luskuzno i da spada u premium brandove. Znači, to su pretežno ljudi koji uopće ne poznaju automobile i automobilizam, nego se vode trendovima i onime što je u tom trenutku najpopularnije.
 
Član
Ja volim automobile,al' nikad necu shvatit produkte tipa (da krenemo od omiljenog BMW-a) modeli X6,X3 i onda Serie 5 GT, ti automobili su izmisljeni nepotrebno, dalje Mercedes GLK,GL,A klasa (nidje veze) i Maybach,Audi Q3,A5 sportback (opet ne kontam izbacili Coupe,pa onda mu dodaju jos par vrata, sta kog klinca radi onda A7 ??? ), Porsche Cayene, Panamera itd ovako u nedogled sve radi sticanja dodatnog profita...

Eto ga malo OFF-a al' nece zamjerit valjda...
 
Početnik
dobar ovaj ferari,vuce mi na lanciu deltu...slicni su pravo:D:D...malo naziv i nish vise:icon_smile::lol::lol:
 
Ma kad je već off onda neka bude do kraja :icon_smile:

Svi ti modeli koje si ti nabrojao donose ogromnu zaradu, jer kada bi postojali auti koje preferiramo ti ja ili većina članova foruma i dalje, vrlo malo postotak ljudi na svijetu, onda bi ove kompanije jednstavno bankrotirale ili bi postali maloserijski proizvođači.
Ustvari, ne treba se puno sekirati oko toga... :icon_biggrin: :icon_smile:
 
Početnik
Porschefan je napisao(la):
Ma kad je već off onda neka bude do kraja :icon_smile:

Svi ti modeli koje si ti nabrojao donose ogromnu zaradu, jer kada bi postojali auti koje preferiramo ti ja ili većina članova foruma i dalje, vrlo malo postotak ljudi na svijetu, onda bi ove kompanije jednstavno bankrotirale ili bi postali maloserijski proizvođači.
Ustvari, ne treba se puno sekirati oko toga... :icon_biggrin: :icon_smile:

evo nama warninga,evo nama warninga..ili pokoja bananica privremena:lol::lol::lol::lol::icon_smile:
 
Top