Ferrari nije zabrinut radikalnim dizajnom konkurenata

Ferrari nije zabrinut radikalnim dizajnom konkurenata

Član
Ferrari insistira da nije zabrinut zbog ekstremno dizajniranih bolida suparnika, koji su predstavljeni toko prvog predsezonskog testa u Valensiji.

ferrari03.jpg


Izgleda da su dizajneri iz Marnela više pažnje posvetili konzervativnom pristupu u odnosu na neke druge ekipe, između ostalog na Renaultov i Red Bullov izduvni sistem i Toro Rossov sistem dvostrukog poda.

Uprkos tome što je Ferrarijev F150 definitivno unapređeni prošlogodišnji bolid, Aldo Costa smatra da radikalni dizajn ne mora da bude garancija uspeha na stazi.

"Mislim da će najbrži bolid biti onaj bolid koji bude uspeo da spoji aero performanse, mehaničke karateristike i pouzdanost, tako da moramo pričekati pa onda videti gde se nalazimo u celoj priči", rekao je Costa.

"Ako imate radikalan dizajn, možda nećeti biti pouzdani. Dakle potrebno je napraviti neku sinergiju između te tri oblasti i sigurno ćete dobiti brz i pobednički automobil", dodao je on.

Costa je ponovio da će finalna aerodinamička rešenja biti predstavljena na finalnim testovima u Barseloni i Bahreinu.

"Kao što sam i rekao, samim lansiranjem novog bolida smo napravili korak napred, imamo razrađen plan daljeg razvoja. Što se tiče mehanike ona će u Herezu biti ista kao i u Barseloni, ali u oblasti aerodinamike ćemo imati neka poboljšanja", rekao je Costa.

"Umesto da smo se opredelili za radikalan dizajn, mi ćemo se posvetiti pronalaženju produktivnosti. Radićemo na prolaznim vremenima i pronalaženju performansi. I na kraju prolazno vreme će nam dati konačan odgovor, pa ćemo videti gde se nalazimo", dodao je on.
 
Top