Ferrari lansira svoj auto krajem januara

Ferrari lansira svoj auto krajem januara

Član
Montezemolo objavio da će Ferrarijev novi "izazivač" biti predstavljen krajem januara, prije testova.

ferrari_2010_3.jpg


Ferrarijev predsednik je rekao, da će naslednik F10, biti zvanično predstavljen u periodu od 25. do 31. januara, prije prvih testova u Valensiji.

Kada je upitan da sumira završenu sezonu, on je odgovorio: „Bili smo razočarani. Nema svrhe to negirati.“

„Ali, mnogo nam je bilo gore u 2008. godini, kada je Felipe Massa prešao liniju finiša, kao svetski šampion“, dodao je Montezemolo.

„Od 1997. pa na ovamo, osim 2005. i 2009. mi smo pobedjivali ili gubili u zadnjim trkama. Naši protivnici-Williams, McLaren, Renault i Red Bull su se menjali, samo je Ferrari ostao isti.“

Kada je upitan da ocjeni svoje vozače u 2010. godini, Montezemolo je odgovorio: „9 i po za Fernanda. Nije pobjedio u šampionatu, ali ocjena je iz perpektive rezultata, karaktera i odnosa sa timom.“

„Ocjena za Felipea je manja od 7. Iz nekog razloga, imali smo problema sa njegovim bratom tokom sezone“, nasmejao se Montezemolo.

„To nam se desilo sa Schumacherom, Raikkonenom, i sada sa Massom. Mislim da se sredinom sezone Felipe umorio, da je otišao kući, i poslao svog brata da vozi umesto njega“, našalio se Montezemolo.

„Dobio je 7-, ali je obećao da će se vratiti sledeće sezone.“

Ocjena za Ferrari: „8. Ne dobijate puno priznanja kad ne pobedite. Ali ocena je zbog posvećenosti i odlučnosti tima.“

Za Formulu 1, Montezemolo je apelovao na: „borbu zdravog razuma, na trke po stazama, a ne po ulicama, i na manji broj trka, oko 19, ali najbolji broj je 18 trka u sezoni.“

„I da postoji treći auto. Bolje imati treći auto sa konkurentnim timom, nego timove koji nisu ni za GP2 seriju“, rekao je Italijan.

„Mislim da je to razumno, i Bernie se slaže sa tim“, završio je Montezemolo.
 
Top