Fernando Alonso ocenjuje rivale

Fernando Alonso ocenjuje rivale

Član
1297860533_1.jpg


Fernando Alonso je dao zanimljiv uvid, rangiravši svoje direktne rivale u Formuli 1.
Vozač Ferrarija je španskom sportskom dnevniku Asu sumirao svoje impresije kada su u pitanju Sebastian Vettel, Mark Webber, Jenson Button, Lewis Hamilton, Michael Schumacher i Felipe Massa.
Za aktuelnog šampiona Vettela, Alonso je rekao: „Veoma je brz i precizan. Ukoliko krene prvi u trci, veoma ga je teško zaustaviti.“
Što se tiče drugog vozača Red Bulla, Marka Webbera: „Iskusan je, miran i veoma ujednačen. Retko kada ćete ga videti da pada.“
Po Alonsu, šampion iz 2009., Jenson Button „ima izuzetan instinkt za teške trke, po kiši, ili u slučaju izlaska bezbednosnog automobila.“
„Michael Schumacher je imao težak povratak u Formulu 1, ali on je šampion, svi ga poštujemo, i vozač je sposoban da iznenadi“, smatra Alonso.
Za Massu je Španac rekao da je veoma brz, poznaje tim, i gladan je pobeda.
Ipak, najveće hvalospeve je dvostruki šampion rezervisao za bivšeg timskog kolegu Lewisa Hamiltona: „On je veliki vozač i možda najbrži u ovom momentu u F1.“
Alonso se osvrnuo na tvrdnje da iako je možda najbolji vozač u „najbržem cirkusu na svetu“, nije baš među najpopularnijim.
„Bilo je preko 30 000 ljudi tamo“, rekao je on misleći na testove u Herezu. „Ljudi koji govore loše o meni drhte i plaču kada žee da se slikaju sa mnom.
Postoji razlika između onog kako se ljudi osećaju hrabrim kada pišu na internetu i stvarnosti u kojoj vidim divljenje gde god da se pojavim. Takođe mislim da je lakše napisati da postoji mnogo ljudi protiv Alonsa, nego napisati da je 30 000 ljudi došlo da me vidi.“
 
Top