Fenner

Fenner

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel ko vidio ovo cudo prije inace cool je kad se gleda dok radi pored toga imaju bocni ventilatori i ima u sebi ugradjen kondenzator a sa slike vidite ostalo

P.S. podloga instrumenata je u zelenom osvjetljenju
 

IGY

Član
de te kablove od napajanja pojacaj ziv bio
izgorice ti sve :icon_twisted:
ozbiljno mislim nije zajebancija
 
IGY je napisao(la):
de te kablove od napajanja pojacaj ziv bio
izgorice ti sve :icon_twisted:
ozbiljno mislim nije zajebancija

to je bilo tu noc na ziwo samo da se vidi kako radi jel u dure hehe a sad je sve po ps-u uradjeno
 
Član
ma ja imam uzasna iskustva s fennerom,jarani takodjer,pocrka sve,a i kad skontas,bass 12-ka 60KM s kutijom(tuba,bure)...to su oni low-budget proizvodjaci,od kojih ti jedna stvar moze trajat 100 godina,i kad crkne,kupis istu i ona crkne za 5 dana...nikad ne znas na cemu si...uglavnom ja bjezim od njih,upravo zbog tih neonki,mjeraca,i cega sve na naredaju...svaka cast svakom,al ja vise volim slusalice nego propuhane zvucnike i crknuta pojacala...
 
Član
aj sine dragi :D
kakva ti je ovo struja
de ziv bio promjeni te napojne kablice tj kao sto ti je igy rekao pojacaj kablazu

PS
daj te slike da vidimo kako si po PS-u uradio :icon_biggrin:
 
ersan_sa je napisao(la):
aj sine dragi :D
kakva ti je ovo struja
de ziv bio promjeni te napojne kablice tj kao sto ti je igy rekao pojacaj kablazu

PS
daj te slike da vidimo kako si po PS-u uradio :icon_biggrin:

trenutno sam na poslu a na mob nemam nowe slike a sad je napajanje +/- 10 mm2 jer osigrac na pojacalu je 35 A na akumulatoru 40 A na sub ide 4 mm2 tako da je to oki owo je nocni posao momci bio zato je bilo 2x1,5 mm2 hehe
 
muha je napisao(la):
da nebi plano ko "Vjecnica" :)

kwaka u tome sto je drzala instalacija te muzike je u tome sto su swi kablowi koristeni tu noc iz MAN autobusa njegowo oswjeteljenje ono gore po plafonu i spajao sam zajedno sa momkom na trafo i polako dizao struju wjerujte da smo mogli 60 ampera dostici a da neizgore radilo se od 2x1,5 mm2 kao sto sam naweo prije wec bio tako da smo stawili bili u auto tu noc samo testa radi i dok se bolje sta nezbawi. jer u 22:00 rijetko cete dje naci kablowe za kupiti pa onda stawite sta wam se pruza hehe .
 
Član
sto i vi vise pretjerujete s tim kablovima...pa ne mozes iste kablove stavljat na 5 kW i na 320 W...sta vam je, sta ste se prepali...kod mene su ove debljine i radi sve kako treba...
i uostalom, za sta postoji osigurac??
 
Član
Pa ti mislis jarane da mi njemu govorimo zato sto ga mrzimo ili mozda zato sto mu mislimo zlo:D
Kao prvo kablove ne treba stavljati manjega presjeka od 10 sqmm bez obzira o kakvim snagama se radi.
Znaci veci presjek bolja struja manje se griju kablovi samim tim i bolje amp fercera.
Osigurac ti je tu da bih zastitio izvor struje koji podrazumijeva zicu koja spaja izvor struje i elektricni uredjaj, ili da zastiti opremu.
Ne zelim da pamtujem previse sto se tice toga uzmi malo googlaj pa ces da vidis.:icon_exclaim:
 
Član
ne treba meni google, znam ja dovoljno oko elektronike uopsteno...nisam ni mislio da mu govorite sto ga mrzite...nego onako kazem...
znam na kucnim uredjajima po 1 kW kolki kabal ide...tako da...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top