felge za golfa 5

felge za golfa 5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
eh ovako novi sam na forumu nisam jos slikao auto pa se nisam htio odma ni predstavljat al imam jedan prob odnosno pitanje gdje bi volio dobit par savjeta :icon_smile: ,,jer sam u tom dijelu moglo bi se rec laik pa nek na toj razini budu i odgovori odnosno razumljivi :D znaci ovako ja bi htio na golfa 5 1.9 tdi da uvalim ili 18'' ili 19'' e sad zanima me gdje ima veci izbor felgi gdje su najbolje cijene itd takodjer me zanima koje gume pasu na to dal se trebaju sirit sta obrve one gore...inace iz sarajeva sam pa bi mi najbolje bilo sto blize neka prodavnica mada nije prob i za dalje ako je puno bolje sto se tice izbora i cijena,,,pregledao sam sve ove vase sticky teme znaci znam da ima banja luka a3m, volan.ba tuzla itd al mene zanima imal u sarajevu i gdje, takodje me zanima iskustva s tolikim felgama onda kako ide zima i ta obuca itd...pa hvala unaprijed na savjetima
 

JD.

Član
ako ces 18ke idu ti 225/40 R18 gume

na 19ke idu 235/35 R19

samo provjeri za offset felgi ( ET oznaka ) da ti ne budu previse vani jer ce ti onda strugati, osim toga neces imati nikakve probleme moze na golfa i 20 komotno...


p.s. za zime ostavi neke manje felge ;)
 
Član
imas u mostaru GumaM
http://gumam.com/
ovo ti je njihova stranica imas besplatan primjerak novine, skini na komp, zadnje 3-4 strane su ti samo felge ;)
 
JD. je napisao(la):
ako ces 18ke idu ti 225/40 R18 gume

na 19ke idu 235/35 R19

samo provjeri za offset felgi ( ET oznaka ) da ti ne budu previse vani jer ce ti onda strugati, osim toga neces imati nikakve probleme moze na golfa i 20 komotno...


p.s. za zime ostavi neke manje felge ;)
tnx na info al jos ne znam ovo za prodavnice u sarajevu sam licno vidio onu neku na stupu izlozene su felge naprijed...e sad imal jos gdje i kakve su cijene itd,,,i sto se tice onih komentara uuu velke su te felge osjetice ti bubrezi :lol::lol: kolko je to realno ustvari...

p.s. kaca tnx :D
 
Član
Kao sto JD rece,

za 19" gume idu ti 215/35 R19, 225/35 R19, 235/35 R19 najbolja ti je ova zadnja dimenzija.
za 18" gume idu ti 215/40 R18, 225/35 R18, 225/40 R18 najbolja ti je ova zadnja dimenzija.

A gledaj da ti bude ET45 ET48.

Cijene ti sve zavise sta zelis, recimo gume 19" ti kostaju od 300 KM pa do 600+ KM. 18" od neki 240 KM pa do 450 KM.

Felge ti isto zavisi koji proizvodjaca trazis, sada imas ovih replika koje su pravo jeftine, a imas i jacih marki.

Sto se tice tih prica bubrezi i ostalo, osjeti se razlika i u ubrzanju a i udobnosti, ali nije to sada tolika razlika, ja recimo vozim na 19" felgama i rado bih presao i na 20".
 
Član
samo 19" ili vece ako mogu,18" nemoj ni razmisljati
a sto se tice izbora felgi,nadji kakve hoces i obrati se ameru nabavice ih ne brini :)
ja sam uzeo 19" i prezadovoljan sam,udobnost se malo promijenila,naravno trebam pazit sad na rupe i na to,al to moras i sa 16kama.
kakve si mislio uzimati daj sliku da vidimo.
koje ti je boje auto daj slikice auta pa da sta predlozimo
 
tnx obojici pa auto je metalik sive boje ja sam kontao neke crne felge uzet znaci nista sad bas da znam sta cu uzet zato sam i dosao da se posavjetujem a auto je svjeze kupljeno pa nije trenutno tu kad dodje bit ce slike odma ;)
vidim amere najbolje su ti dimenzije u biti najdeblje i najsire kad gledam ovako povrsno i meni je to najbolja opcija a jel ima neki poseban razlog za to ili?

i jel mi moze neko konkretno reci najpovoljniji shop gdje mogu otic pogledat felge i gume...da ne zovem ja sad sve redom vi ste vjerovatno imali iskustva vec s tim...i vidim da i radis s gumama i felgama amere pa kako ide to kod tebe ja nadjem koje cu pa javim tebi ti nabavis ili kako?
 
Član
ja sam felge vidio na sajmu,tek izasle bile,i nakon mjesec dok se doslo do para zavrsio sve sa amerom :)
ako ganjas nesto sto je hit ove godine i sto se prodaje,bolje ti je sto prije to vidi i zavrsi da ti se ne desi situacija ko meni...ceko zeleno svjetlo od staraca za felge i kad sam zovno da se naruci neeema rasprodano,sreca pa bile ove shuriken i njih uzmem.
a i tebi bi stojale ovakve kao kod mene,pogledaj malo
dotz shuriken
dotz hanzo
ili modeli drugih proizvodjaca,al ne razmisljaj vise o 18" ako si u prilici da uzmes 19" :)

pozz i sretno sa autom a i felgama ima da bude extra sa 19"
 
Član
Gume uzimas sire zato da rub gume moze cuvati felgu. Da nije previse guma razvucena.
A sto se tice modela, mislim da ce ti na sivo auto najbolje ici felga koja ima crnog na sebi.
A sada je to u "modi" pa dosta proizvodjaca imaju crne felge u ponudi.
35-Anniversary, Ultraleggera, MSW 11, MSW 12, Hanzo, Shuriken, itd itd.

Vidis sto ti se svidi, ostavis avansa nesto. Ja narucim felge i gume. Kad dodju namontiram ih u Tuzli. I tebi saljem u Sarajevo. Veoma jednostavno.

Ja na stanju imam nesto 18" ali nista crno. Ali ako ti pare neigraju veliku ulogu, onda bolje idi na 19". Jer extra izgleda.
 
pare uvjek igraju ulogu hehe al kad citam vako skonto sam ako vec bacam pare na 18'' bolje da uzmem 19''... kolko sam skonto ti si iz ovog volan.ba javit cu ti se sigurno samo da vidim sa starcima vamo tamo a to ce biti ubrzo pa bi ja doletio do tuzle izabro nesto ili ako nesto nadjem na netu pa da vidim imas li to.. u svakom slucaju najvjerovatnije se cujemo i hvala...
 
lov2xlr8 je napisao(la):
ja sam felge vidio na sajmu,tek izasle bile,i nakon mjesec dok se doslo do para zavrsio sve sa amerom :)
ako ganjas nesto sto je hit ove godine i sto se prodaje,bolje ti je sto prije to vidi i zavrsi da ti se ne desi situacija ko meni...ceko zeleno svjetlo od staraca za felge i kad sam zovno da se naruci neeema rasprodano,sreca pa bile ove shuriken i njih uzmem.
a i tebi bi stojale ovakve kao kod mene,pogledaj malo
dotz shuriken
dotz hanzo
ili modeli drugih proizvodjaca,al ne razmisljaj vise o 18" ako si u prilici da uzmes 19" :)

pozz i sretno sa autom a i felgama ima da bude extra sa 19"

fino ti je ispalo auto nema sta kod mene ce jos bolje leci:D jos dvoja vrata ma ko lutka jos kad mu stavim plastike od GTI-a ma joj...
 
Član
samo ti njih obradi za 19ke :),vjeruj mi neces se pokajati :),ja sam jedva svoje nagovorio da ucestvuju makar pola sa parama :)
kad nabacis 19ke osnovacemo 19" club :)
pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top