Farbanje niklovanih celicara pomoc!!!!

Farbanje niklovanih celicara pomoc!!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Danas sam malo pripremao ove felge, pa mi treba vase misljene kako dalje!
Evo o cemu se radi, imam celicne felge koje su niklovane, ali vremenom nikal probila korozija!
Posto te felge pravo dobro stoje mom japancu nissan cherry je u pitanju odlucio sam da ih nekako uradim!
Bile su prije farbane ali jedna zima i korozija opet probila!

I evo poslije skidanja laka izgledaju ovako

Vidite problem, sledece sam nasuo anti-koroziva da prenoci pa da vidim sta ce se desiti!

E sad moje pitanje je,sta prvo uraditi, da li temeljnom pa sprickit pa baza i lak ili kako vec uraditi da nebi korozija probila ponovo?:icon_rolleyes:
 
Prvo dobrooooooooooo ocistiti (desol)..Zatim oprati dobro i odmastiti..Zatim kupi 1K Mobihel primer (kosta 23 KM, trazi zeleni). To je inace temelja boja (reaktivna) i nanosi se jako tanko..Nakon toga nabaci spriz kit najbolje 2K jer je on jaci i postojaniji od 1K..Na to sve baza u 2-3 tanja sloja i onda lak opet u 2-3 tanja sloja..Mora drzati par godina bez problema..
 
Član
I ja sam imao Mangelsice kojima je hrom bio unakazen i na njima su se mogle naci sitne naznake povrsinske korozije... jednostavno sam ih pripremio smirglom, odmastio i naneo sprickit, nakon toga boju i nekoliko slojeva bezbojnog laka. Znaci procedura se nije razlikovala od pripreme alu felge i detaljnijeg zahvata farbanja celicara, sto je roki detaljno objasnio u gornjem postu. evo i par slika....



sprickit



jaka perla odaje drugu nijansu, u sustini su bele felge.

Sretno! ;)
 
imal se uzet negdje ona tamno crvena sto ljudi ograde njom farbaju...al znaci da je u spreju ili debelo cetkom nanijet pa vodobrusnim poravnat...to je kolko ja znam najbolja zastita od hrdje...
 
Član
tito_i_partija je napisao(la):
imal se uzet negdje ona tamno crvena sto ljudi ograde njom farbaju...al znaci da je u spreju ili debelo cetkom nanijet pa vodobrusnim poravnat...to je kolko ja znam najbolja zastita od hrdje...

Tako nesto sam i ja mislio, cetkom nanjet cjelu felgu, i onda vodenim poravnati, pa sprickit i baza pa lak!
 
Isti djavo ili cetkom ili spricom, samo kad budes nanosio cetkom ni na sto nece liciti..Uzmi 1K mobihel primer i neces se pokajati..Nemoj uzimati crveni minijum nije to za toga.
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Isti djavo ili cetkom ili spricom, samo kad budes nanosio cetkom ni na sto nece liciti..Uzmi 1K mobihel primer i neces se pokajati..Nemoj uzimati crveni minijum nije to za toga.

Upravu si!;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top