Farbanje klijesta (celjusti) disk kocnica

Farbanje klijesta (celjusti) disk kocnica

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dakle, prvo se treba opremiti svim materijalom, vremenom i dobrom voljom.

99ea5230.jpg


Potreban materijal:

- pik traka - dvije vrste, šira i uža zbog lakšeg ljepljenja
- brusni papir - mislim da je 100 granulacija - obavezno sa tkaninom kao bazom, a ne papirnati jer će se raspasti
- novinski papir - da lijepo zaštitimo okolne stvari u blatobranu
- Primer spray - ja sam koristio Renco-v za plastiku i metal
- Spray u boji karoserije - moj je bio nekakav Motip s kojim je i šogor špricao svoja kliješta - RAL 5002
- Crni mat spray - Renco - za zaštitni lim diskova i za glavčinu kotača
- Nitro razređivač - za završno čišćenje i odmaščivanje
- neki tanji odvijač - posebno koristan za brušenje mjesta nedostupnih prstima, a takvih je jaaako puno
- neka stara krpa
- dvije dizalice - ako želite raditi dva kotača istovremeno

Prvo je potrebno osigurati auto sa "klocnama" kod kotača s suprotne strane. Naravno auto mora biti u prvoj brzini i podignuta ručna kočnica. Otpustite šerafe na kotačima. Nakon toga se dizalicom diže jedna strana auta i podloži ispod ovjesa tako da se auto spusti na to osiguranje. Dizalica se ostavlja lagano našpanana kao osiguranje u slučaju da nešto popusti. Nakon toga se diže i druga strana auta i isto podloži ispod ovjesa kao osiguranje. Pazite gdje podlažete da ne bi precvikali nekakve instalacije kočnica ili sl. ! Ovo je ključni dio za cjelokupan posao jer ako tu zeznete neće se dobro završiti - naravno sve ovo radite na vlastitu odgovornost. Ili odete kod nekoga tko ima pravu garažu sa pravom dizalicom.

8eb1dbcf.jpg


Evo kako je to izgledalo prije radova - oksidirano i zahrđano.

6bb7c610.jpg


Sada dolazi najteži dio - brušenje kliješta sa brusnim papirom. To se mora temeljito napraviti jer o tome ovisi koliko će boja držati na kliještima. Tu je do izražaja došao odvijač - omotate ovo "špice" brusni papir i pobrusite teško dostupna mjesta. Preporuka - škarama izrežete brusni papir na trake širine 3-4 cm jer čete tako lakše baratati papirom.
Nakon toga dobro sam dva puta obrisao nitro razređivačem cijela kliješta. Dobro bi bilo da to radite u rukavicama, a ne kao ja, jer su mi nakon četvrtih kliješta ruke bile u banani - suhe i ispucane. Isto tako pobrusite i zaštitni lim diska i glavčinu kotača.

d70fb796.jpg


Nakon toga potrebno je dobro zaštititi disk pločice i disk sa pik trakom.

26290559.jpg


Slijedi špricanje primer sprejom u tankom sloju. Ovaj je bio brzo sušeći tako da je bio suh već nakon 3 min. :hura:

Nakon toga slijedi špricanje u boji koje se nanosi u nekoliko slojeva. Naravno potrebno je pričekati par minuta između da se sloj po sloj stignu posušiti.

f6c85df8.jpg


Kada se lak posušio slijedi špricanje zaštitnog lima diska i glavčine kotača. Svi lakovi su bili brzo sušeći, tako da nisam imao problema sa prevelikim čekanjem.

6bbbbb7c.jpg


Evo kako to izgleda između sušenja. Sunce dobro dođe.

966bdcfd.jpg


Konačan rezultat nakon skidanja pik traka i papira.

08b48ecd.jpg


I to je to !
Na kraju sam prije stavljanja felge namazao glavčinu kotača mašću tako da mi se ALU felga ne zapeče jer mi se to dogodilo na starom Cliu.

988d0881.jpg

Preuzeto sa RKH, autor: Evado
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top