Farbanje felgi

Farbanje felgi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ako zelite da ofarbate felne kako bog zapoveda,onda to lepo uzmete ovako...
Oshmirglate sve sa P240 suvom shmirglom,tako da se ne oseti nigde one neravnine gde je otpao komadic farbe/laka,jer ce vam se to posle videti...
Kad to oshmirglate pogledate da li imate nekih dubljih ogrebotina,ako ima,to uzmete git i popunite.Mozete koristiti BODY L.P Plus on je najjeftiniji i moze da se kupi i 1kg posto ne verujem da vam treba vise.Kad nanosite taj git nemojte nanositi debelo,nego tanko samo da se ogrebotina/rupica popuni.
Taj git oshmirglate sa P150 da ne bi shmirglao kao majmun 2 sata sa P240.kad ste ishmirglali onda uzmete P240 i malo pokusate da izvuchete te riseve koje je napravila P150 shmirgla.

To je bio deo gde smo gitovali i matirali felne,idemo dalje:

Potreban vam je shpric git iliti filer (ljudi ovde nemaju pojma ni sta je to kolko sam uspeo da vidim,lupetaju svasta).Shpric git je u sushtini podloga za boju (ugrubo objashnjeno),
Da ne biste bacali pare,ja preporucujemo da uzmete Body 307 (nisam siguran za brojnu oznaku) uglavnom odete u prodavnicu i trazite Body Low V.O.C filer i dobicete litar filera i 0.25l uchvrshcivacha.
Ovaj filer se mesha 4:1 znaci trebace vam neka posuda koja ima obelezene mililitre ili neka slichna,nemojte meshati odmah ceo litar ne treba vam toliko,zameshate recimo 3 deci,to ce biti dovoljno.
Ali moracete da se snadjete sa pishtolj i kompresor

Kad ste to zameshali,sipate u pishtolj i nanosite,nemojte duvati 5 minuta u jedno mesto jer ako vam procuri posle cete morati sami da ga shmirglate i ravnate da se to posle ne bi ocrtalo.Nanesete 3 puta tanko na sve felne.
Ako su vam ostale neke sitne ogrebotine/rupice i posle gitovanja tu mozete malo deblje ali opet ponavljam nemojte na livati da vam ne bi curilo,FILER POPUNJAVA RUPICE,negde sam procitao da je neko napisao da ne popunjava i jos nesto tamo nalupetao sto nema veze s vezom.

Kad vam se sutradan osushi filer kupite vodenu shmirglu P800,trebace vam dosta...kupite jedno 5 onih papira ili malo vise,mislim da je komad oko 33 dinara,taj veliki komad podelite lepo na 4 dela i na posao

Nemojte uzimate P600,pa onda posle P800 to vam je gubljenje vremena,a i kad oshmirglash sve za P600 onda se smorish pa te boli k**ac sto ce ostati risevi i posle ni ne shmirglash sa P800  zar nije tako?

Posle ovoga ide naravno farbanje,mislim da tu nema sta preterano da vam pricam
ja bi vam preporucio STANDOX boju pola litra mix-a 812,to vam je siva boja,preterano ce izgledati,posebno kad ih operete,izgledaju skoro kao niklovane,znaci bash shljashte i dosta su upadljive.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top