Fabricki radio nadogradnja na USB,SD,Bluetooth(Android,smartfon...)

Fabricki radio nadogradnja na USB,SD,Bluetooth(Android,smartfon...)

Član
Evo da pokazem forumašima kako izgleda nadograđen fabrički Audi Concert kasetaš na USB-SD kartice i Bluetooth.Nažalost nisam snimao kako sam prerađivao svoj Concert ali čim dobijem neki radio za nadogradnju,Audijev ili neki drugi postaviti ću slike ili video.
 
Član
Evo da pokazem forumašima kako izgleda nadograđen fabrički Audi Concert kasetaš na USB-SD kartice i Bluetooth.Nažalost nisam snimao kako sam prerađivao svoj Concert ali čim dobijem neki radio za nadogradnju,Audijev ili neki drugi postaviti ću slike ili video.

Ovako na prvu mi se svidja :D Koja bi bila cijena otprilike?
 
Član
rns2.jpg

Ima aux tipku, al' nema aux prikljucak :banghead::D
 
Član
Ja na osnovu njegovog videa nađoh ovaj, izgleda da je to to, eventualno dosta slično...

Potrebniji mi je aux da se osposobi, telefon svakako koristim kao navigaciju i dash cam sa onim magnetnim drzacem.. Previse bi bilo jos i bluetooth da radi :D Vidio sam da u Komelu instaliraju aux za oko 80KM, pa me bas interesuje koliko ovaj momak naplacuje :cool:
 
Član
rns2.jpg

Ima aux tipku, al' nema aux prikljucak :banghead::D
Mora imati.Ovaj bi trebao da ide :
http://www.ebay.com/itm/AUX-Input-3...Ford-Navi-MFD2-RNS2-Golf-Mk5-T5-/311714016513
Posalji mi na PM viber broj ako imas,skype ili slično pa da vidimo gdje bi ga bilo najbolje ugraditi.Da se vadi cd ne može jer ga koristiš za navigaciju pretpostavjam.

Ja na osnovu njegovog videa nađoh ovaj, izgleda da je to to, eventualno dosta slično...
To je Dension modul i on se kopča na mjesto CD šaržera obično,i mislim da podržava komande na volanu ali mu je cijena paprena 250KM plus naša carina i to ako je negdje u Kini ili u Evropi jer ovi ameri imaju neke lude poštarine za nas pa se ne isplati naručivati.Ovo su cijene na ebay-u i koliko vidim samo je kod par njih uračunata poštarina:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...0.TRC0.H0.Xdension.TRS0&_nkw=dension&_sacat=0
Najjeftiniji 130KM bez bluetootha,samo SD iUSB plus carina(moze biti i 50 KM ne znam tačno,znam samo da je moj kolega za neki mob. koji je koštao 120KM dao 70KM carine).
Ovaj modul što ja prilagodjavam fabričkom radiju je puno jeftiniji,ima svoj daljinski,displej,a dodam mu i neke tipke sa radija koje su dostupne da se može i manualno upravljati sa njim,mjenjati pjesme ili sl.kao što vidite na videu.Ako radio ima komande na volanu pojačavanje i slično to i dalje ostaje jedino se ne mogu mijenjati pjesme ali i to ću pokušati prepraviti uz mali dodatak.Ali to i nije toliko potrebno jer kad ima bluetooth puštaš sa tel ili tableta šta želiš on je samo prijemnik za zvuk.
Zaboravio sam reći da posjeduje i radio tjuner sa mogućnošću memorisanja većeg broja radio stanica pa ga nekad iskoristim ako ne radi originalni radio,samo dovedem antenski kabl sa utičnice.Bitno je da uredjaj ima samo pojačalo i potenciometar i on se može spojiti na njega,znači može se spojiti i na stare linije,pojačala,džubokse,gramofone itd.
 
Član
Sve sto nema Google maps, garmin ili sygic i slicno je smece. Svi proizvodaci sto ne daju da loadas google mape su lopovi.
 
Član
Potrebniji mi je aux da se osposobi, telefon svakako koristim kao navigaciju i dash cam sa onim magnetnim drzacem.. Previse bi bilo jos i bluetooth da radi :D Vidio sam da u Komelu instaliraju aux za oko 80KM, pa me bas interesuje koliko ovaj momak naplacuje :cool:
Moraš samo odrediti mjesto gdje hoćeš da se nalazi aux i ne bi trebao biti nikakav problem.A pošto si član foruma i već si lajkovao video za tebe može cijena 50% niža od te u Komelu :).
 
Top