F1: Maldonado od naredne sezone u Lotusu

F1: Maldonado od naredne sezone u Lotusu

Putovanja.ba
Administrator
104505-maldonado.jpg

Kako prenosi Beta, tim Fomule jedan Lotus saopštio je da će Venecuelanac Pastor Maldonado u narednoj sezoni voziti za tu ekipu. Maldonado u ekipu Lotusa, gde će mu klupski kolega biti Francuz Roman Grožan, dolazi iz Vilijamsa, kao zamena za Finca Kimija Raikonena, koji će predstojeće sezone voziti za Ferari.

Venecuelanac je prošle sezone osvojio svega jedan bod u bolidu Vilijamsa, ali veruje da će mu Lotus omogućiti da bude konkurentniji.

"Nije tajna da sam želeo promenu sredine. Želim da unapredim svoju karijeru u Formuli 1 i Lotus je mi je ponudio najviše mogućnosti za to. Propisi takmičenja će se sledeće sezone znatno promeniti i ovo je odlična prilika za novi početak. Ne mogu da dočekam da sednem u crno-zlatni bolid", rekao je Maldonado.

Lotus je u nedavno okončanoj sezoni završio na četvrtom mestu u poretku konstruktora, pre svega zahvaljujući osvojenim podijumima Grožana.

"Jasno je da Maldonado ima brzinu i potencijal. Mi smo ubeđeni da ćemo u tandemu sa Grožanom i Maldonadom biti spremni da pričinimo velika iznenađenje sledeće sezone. Takođe, verujemo da ukoliko Maldonadu obezbedimo zdravo okruženje, on može redovno da cveta na stazi", rekao je direktor Lotusa Erik Bulijer.

Naredna sezona F1 počeće 16. marta u Melburnu na stazi Albert Park, a titulu u konkurenciji vozača braniće Nemac Sebastijan Fetel iz Reb Bula.
 
Top