evo još jedan novi !!!

evo još jedan novi !!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
damko je napisao(la):
Dobro dosao........a da ti je tdi fabricki cisto sumnjam jer je 91god....mnogi od vas kazu tdi..? to je ustvari klasicni turbodizel sa intercoolerom....ono gl oprema ne znaci nista nema veze sa motorom.....kad stignes slikaj i motor da rjesimo misteriju.....
Pozdrav!

bolje te našao ............a de ti meni znalac reci  sad od čega je skračenica "tdi" ????????:icon_question::icon_question::icon_question: odlično znam šta je to "I"
a kako bi ti skračeno napisao koji je motor u ovom mom golfu ...mozda bi to trebalo biti...hhmmm...."KTD-SA-I" (klasicni turbodizel sa intercoolerom) :icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes:

a za ono "gl" pročitaj ponovo post jer piše "ako ti nešto znači" i piše da mu je to oznaka tj "oprema" a ne da to ima neke veze s motorom.  

sve u svemu neznam gdje je o ovom svemu bila ta moja "famozna" greška ? i šta te prenosi na ovakvu vrstu "dobrodošlice"  

ako stignem biče i ta slika motora  da" nešto" kao riješi tu "neku "misteriju  :icon_eek: 

"no hard felings just stay cool " :cool: pozz !!!
 
Član
Kenno je napisao(la):
DD

PS

I ( TDI, FSI, TFSI, SDI) je simbol za direktno ubrizgavanje, ne za intercooler.


normalno !     evo primjera čovjeka koji zna ,al nije poletio da me ispravlja  ...heheheh;)
 
Početnik
Dobro dosao..taj motor je i kod mog starog u Golf country, obicni turbo sa 44kW, + intercooler koji je moguce ugraditi na svaki turbo, i sad je oko 59kW,ja mislim..
 
Član
enes je napisao(la):
Kenno je napisao(la):
DD

PS

I ( TDI, FSI, TFSI, SDI) je simbol za direktno ubrizgavanje, ne za intercooler.


normalno ! evo primjera čovjeka koji zna ,al nije poletio da me ispravlja ...heheheh;)
ma daleko od toga da se prepirem sa tobom......da si rekao golf 2 GTD nebi bilo polemike nikakve.....zna se da se TDI motori nisu ugradjivali u dvojke... GTD-TDI dva razlicita svijeta.......I ja vrlo dobro znam sta pisem i sta govorim.....valjda ti je jasno da si se zafrkao kad si rekao golf 2 tdi....tu je ta tvoja "famozna greska" i neznam cemu ljutnja ako si rekao nesto pogresno i svjestan si toga???
Dobro dosao!
 
Član
Djaba rasptava to je onaj golf od 59 kw td Intercooler, a daki magarce vozo si se u tom "TDI-u" dok je bil crna dvojka kod mene i znas dobro koji je to motor...... a enese DD i zelim ti puno srece na forumu ;)
 
Član
damko je napisao(la):
enes je napisao(la):
Kenno je napisao(la):
DD

PS

I ( TDI, FSI, TFSI, SDI) je simbol za direktno ubrizgavanje, ne za intercooler.


normalno !     evo primjera čovjeka koji zna ,al  nije poletio da me ispravlja  ...heheheh;)
ma daleko od toga da se prepirem sa tobom......da si rekao golf 2 GTD nebi bilo polemike nikakve.....zna se da se TDI motori nisu ugradjivali u dvojke... GTD-TDI dva razlicita svijeta.......I ja vrlo dobro znam sta pisem i sta govorim.....valjda ti je jasno da si se zafrkao kad si rekao golf 2 tdi....tu je ta tvoja "famozna greska" i neznam cemu ljutnja ako si rekao nesto pogresno i svjestan si toga???
Dobro dosao!

ma neee kakva ljutnja ,kakve gluposti samo me na trenutak iznerviralo način na koji si mi ukazao na "moju "grešku a nisam htio ponovo da editujem post jer nisam imao vremena ,a i mislio sam da neče bit potrebe za tim jer na forumu ima ljudi koji se razumiju u auta tj da če skontat o kojem se motoru radi pogotovo jer sam poslije napisao tačno koja je marka vw-a,koja je godina pa čak i oznaku opreme. na kraju krajeva ko zna skonta če a ko nezna (iz ovog)naučiče! da se nikad nisu i neče "fabrički" ugrađivali tdi motori u dvice;) (al evo kad si navalio i ovaj put to normalno napisao maxuzzz ču ponovo editovat svoj prvi post da opet nebi bilo kakve zabune il pak da oni što neznaju nebi pogrešno skontali il naučili :D)

ponovo hvala na dobrodošlicama tebi kao i svim ostalim clanovima ! pozz!!!
 
Član
damko je napisao(la):
enes je napisao(la):
Kenno je napisao(la):
DD

PS

I ( TDI, FSI, TFSI, SDI) je simbol za direktno ubrizgavanje, ne za intercooler.


normalno !     evo primjera čovjeka koji zna ,al  nije poletio da me ispravlja  ...heheheh;)
ma daleko od toga da se prepirem sa tobom......da si rekao golf 2 GTD nebi bilo polemike nikakve.....zna se da se TDI motori nisu ugradjivali u dvojke... GTD-TDI dva razlicita svijeta.......I ja vrlo dobro znam sta pisem i sta govorim.....valjda ti je jasno da si se zafrkao kad si rekao golf 2 tdi....tu je ta tvoja "famozna greska" i neznam cemu ljutnja ako si rekao nesto pogresno i svjestan si toga???
Dobro dosao!

ma neee kakva ljutnja ,kakve gluposti samo me na trenutak iznerviralo način na koji si mi ukazao na "moju "grešku a nisam htio ponovo da editujem post jer nisam imao vremena ,a i mislio sam da neče bit potrebe za tim jer na forumu ima ljudi koji se razumiju u auta tj da če skontat o kojem se motoru radi pogotovo jer sam poslije napisao tačno koja je marka vw-a,koja je godina pa čak i oznaku opreme. na kraju krajeva ko zna skonta če a ko nezna (iz ovog)naučiče! da se nikad nisu i neče "fabrički" ugrađivali tdi motori u dvice;) (al evo kad si navalio i ovaj put to normalno napisao maxuzzz ču ponovo editovat svoj prvi post da opet nebi bilo kakve zabune il pak da oni što neznaju nebi pogrešno skontali il naučili :D)

ponovo hvala na dobrodošlicama tebi kao i svim ostalim clanovima ! pozz!!!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top