EU Boje\Lakovi na vodenoj bazi

EU Boje\Lakovi na vodenoj bazi

pozdrav ekipaa,
imam jedno pitanje ako se ko razumije...
dakle dobio sam nekih 15ak kila boje za lakiranje auta,
te boje su na vodenoj bazi, I rodjak koji je dodjeo direkno iz firme iz slovenije kaze da nam treba
samo ucvrscivac, a da se razrjede vodom....
otiso sam u nasu banjalucku radnju boja I lakova I pitao da li imaju neko sredstvo za razrjedjivanje tih boja, al
da je upravo namjenjeno za navedene boje....
prvo sto mi kazu da oni nisu nikad imali boje na vodenoj bazi,
pa ako nemaju ni sredstvo za razrjedjivanje niti ucvrscivac za njih...
nakon toga kazu da je po njima logicno da se razrjede vodom,
to mi je rekao I rodjeak koji radi u eu sertifikovanoj firmi da se razrede vodom I dospe samo ucvrscivac...
sad mene isteresuje da li je to stvarno tako,
ima li neko iskustvo s tim bojama, postupkom I slicno....
ja samo znam da su eu boje ekoloski funkcionalne I da vecina novih auta iz fabrike izlaze sa tom bojom na sebi..

molim za pomoc :) ljubi brat
 
Za bazu nikad nije trebao herter, za prozirni lak treba, ovdje u Njemačkoj ima specijalni razrjeđivač za boje (baze) na vodenoj bazi, dok odem kod rođaka mogu ti uslikati.. Kada špricaš vodenu bazu, sušiš je lampom(infracrvenom) ili samo zrakom iz šprice,a šprice pereš vodom pa onda razrjeđivačem. Ako ti baza nije dovoljno suha, gulit će ti se prozirni,jer voda mora negdje izaći (jel' lakše kroz npr branik, ili prozirni) Eto toliko onoga što ja znam :D
 
Član
ja sam uzimao neke na vodenoj bazi al nije auto lak uglavnom razrijedim ih sa vodom a prektivaju i drvo i metal kad se farba

Naspi malo te boje u neku posudu pa probaj razrijediti vodom pa vidi reakciju :)

ako ti sotane viska te boje javi cijenu da farbam ogradu s njom :D
 
ja sam uzimao neke na vodenoj bazi al nije auto lak uglavnom razrijedim ih sa vodom a prektivaju i drvo i metal kad se farba

Naspi malo te boje u neku posudu pa probaj razrijediti vodom pa vidi reakciju :)

ako ti sotane viska te boje javi cijenu da farbam ogradu s njom :D
hahahahahah ima boje mozes I komsiji lakirati ;)
 
Top