Ergonomsko peoblikovanje volana

Ergonomsko peoblikovanje volana

Član
Jel zna netko cime se odradi ovaj oblik, ja mislim da se isijece stari dio volana i onda nabaci poliester smola ili kit poliesterski i onda brusi dok se ne dobije zeljeni oblik :icon_question:

Fino izgleda al su kod ovih cijene :icon_eek:
Ne znam radil jos netko to u Bosni, po Beogradu ima par radnji koje se bave time bio prilog u srpskom izdanju auto bilda o tome

http://www.kosovac.com/#!foto-galerija

 
Član
adi187 je napisao(la):
Jel zna netko cime se odradi ovaj oblik, ja mislim da se isijece stari dio volana i onda nabaci poliester smola ili kit poliesterski i onda brusi dok se ne dobije zeljeni oblik :icon_question:

Fino izgleda al su kod ovih cijene :icon_eek:
Ne znam radil jos netko to u Bosni, po Beogradu ima par radnji koje se bave time bio prilog u srpskom izdanju auto bilda o tome

http://www.facebook.com/kosovac


Pozdravljam,

Ja sam odgovoran za volan koji je na slici i bavim se uslugom tapaciranja auto enterijera, a i ergonomskim preoblikovanjem volana.. Odmah da odgovorim na pitanje, ne radi se o poliesterskim kitovima nego namjenskoj masi za tu vrstu posla..
evo jedan video kako to izgleda:

http://youtu.be/rjdhQRTbp-g

Cijena je individualna stvar i zavisi iskljucivo od želje kupca. Što je komplikovaniji rad, komplikovanija je i cijena :icon_smile:
Inače cijene ovakvih volana su 500 evra po normalnim zemljama svijeta. Licno sam pitao Vilnera za ovakav rad i odgovorili su mi 600evra samo "craftsmenship", bez cijene transporta i dr. troskova..
 
Član
734760_441214922613038_667370857_n.jpg
230602_441214935946370_119479940_n.jpg

385351_445775732156957_1395185078_n.jpg

bice jos.. ;)
 
Član
Vrhunski je to odradjeno ;) al to obrazlozenje za cijenu je nidje veze :icon_rolleyes: Bosna je ovo prosjek plate penzije je 300-320 KM ko ce dat za preoblikovanje volana toliko il nesto malo manje :icon_confused:
 
Član
adi187 je napisao(la):
Vrhunski je to odradjeno ;) al to obrazlozenje za cijenu je nidje veze :icon_rolleyes: Bosna je ovo prosjek plate penzije je 300-320 KM ko ce dat za preoblikovanje volana toliko il nesto malo manje :icon_confused:

Das penziju dobijes preoblikovan volan :D
šala mala, vidi druze ovaj mercedesov volan je kostao covjeka 200KM sa presvlacenjem u kozu. Volan od trojke je skuplji zbog dodatne obrade, pripreme, farbanja, lakiranja itd... i to za 50-ak KM i to je to...
Dakle nije "nešto malo manje" nego je cijena itekako prilagođena našem standardu, doduse nekome više, nekome manje ali šta je, tu je..
Da ne govorim da ovo nije za svakoga, nego za prave auto entuzijaste, ljude koji imaju love itd itd...ukratko za sve uzivotu pa tako i za ovo je koliko para toliko muzike..

Mozda je najbolja opcija da presvuces volan u kozu, kostat ce te 70KM.. mozda je i to puno, ne znam:icon_rolleyes:

inace super tema svaka cast, i ovo je prava stvar sa preoblikovanjem i sto bi mi rekli gotiva je prava voziti ovakav lanvo :123:

Kosa je napisao(la):
adi187 je napisao(la):
Vrhunski je to odradjeno ;) al to obrazlozenje za cijenu je nidje veze :icon_rolleyes: Bosna je ovo prosjek plate penzije je 300-320 KM ko ce dat za preoblikovanje volana toliko il nesto malo manje :icon_confused:

Moze nešto spešl za tebe:icon_smile:

67072_469524376448759_51846960_n.jpg
 
Član
Super ovo izgleda, a reci mi volan je kao ovaj sto si radio na e46 (http://www.youtube.com/watch?v=e7Eq79Tm_nc)
a željena verzija bi bila kao sa slike :) (stim bez ove plastike dole i gore, samo obicno koža..)

2l8wy38.jpg
 
Član
nermin je napisao(la):
Super ovo izgleda, a reci mi volan je kao ovaj sto si radio na e46 (http://www.youtube.com/watch?v=e7Eq79Tm_nc)
a željena verzija bi bila kao sa slike :) (stim bez ove plastike dole i gore, samo obicno koža..)

2l8wy38.jpg

Ovaj je sa karbonskim vlaknima, po meni je kozna varijanta ugodnija za ruke, a i jeftinija je... Šta znam mozda oko 170KM za ovako nesto, ukoliko bi izostavio one djelice na krakovima sa perforiranom kožom cijena bi bila oko 140...:icon_biggrin:
 
Član
Pozdrav, zanima me radiš li ista drugo osim volana, npr tapacirunge vrata i slično :icon_question:
 
Član
Presvlacenje u kožu za 70 KM je dobra cijena ;) puno je kvalitetnije nego vamo kod nas ovaj sto radi za iste pare :cool:;)
 
Član
adi187 je napisao(la):
Presvlacenje u kožu za 70 KM je dobra cijena ;) puno je kvalitetnije nego vamo kod nas ovaj sto radi za iste pare :cool:;)
Sta ja znam, ja se stvarno trudim da to bude kvalitetno i s obrazom, a drugi su tu da ocijene.... I hvala na komplimentu svakako;)
Tu je i pošta kojom se bas jeftino i posalje, a i vrati volan tako da ni daljina nije neki problem pogotovo za ljude koji nemaju vremena da čekaju.
535416_462174013850462_948404086_n.jpg
 
Član
Nego imal kakav link kako da mi ergonomski preoblikujemo volan pa tebi samo posaljemo da ga presvuces :icon_question::D
 
Član
adi187 je napisao(la):
Nego imal kakav link kako da mi ergonomski preoblikujemo volan pa tebi samo posaljemo da ga presvuces :icon_question::D

Eh sada,zasto bi momak odao svoju tajnu i kako je to uradio i skontao ?
Ja mislim da jedino on radi ovo na nasim prostorima i nije ni malo skupo,meni je ovaj volan od trice bolji od bilo koji sportskih volana ;)

Svaka cast druze na radu i ideji,kao sto se vidi sa slika bas dobro radis :icon_smile:
 
Top