EPC ???

EPC ???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
takodje me interesuje, sta znaci EPC kontrolna lampica, saznao sam da je Electronic Power Control , nesto u vezi sa gasom ali ne u detalje!
 
Član
EPC ili Electronic Power Control ili Elektronska regulacija snage motora, lampica zasvjetli pri paljenju, radi kontrole i ugasi se... Ovaj sistem kontrolise rad benzinskih motora...Nista bitno, ako ne svjetli u voznji.... Ako ti ovo zasvjetli u voznji, onda ti nesto sa motorom nije ok i trebas na servis, da ga spoje sa racunarom....
 
Član
"EPC ili elctronic power control nadzire pedalu gasa ili on se pali ako ti je neispravan jedan potenciometar na pedali gasa, prekidac na kocnici ili kuplungu. Takoder ti moze biti uzrok da si ga pretankao jer ako ga pretankas tj. tankas dalje kad ti pistolj skljocne (makr zvuci glupo) zna ti uvuc gorivo u filtar s aktivnim ugljenom pa ti se takoder upali ista lampica ili lampica emisije. Evo za prvo sam siguran a za drugo nisam siguran koja se tocno lampica pali ali znam da se to cesto dogada i ako ima covjek praksu pretankavat onda otide filtar s aktivnim ugljenom koji uopce nije jeftin."

izvor: http://www.skodacroatia.com/forum/index.php?PHPSESSID=e1894feb38d61dd4f9807ec2ce76842c&topic=495.new
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top