Emir Sprečić slomio vrat nakon udara motociklom u "opel vektru"

Emir Sprečić slomio vrat nakon udara motociklom u "opel vektru"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Vozio velikom brzinom, a nakon pada udario glavom o asfalt, tako da je smrt bila trenutačna


U glavnoj ulici u Sanskom Mostu prekjučer oko 18.10 sati dogodila se teška saobraćajna nesreća u kojoj je poginuo motociklista Emir Sprečić zvani Cviko (35), rodom iz Banje Luke.

Slomio vrat

Veliki broj svjedoka u tišini i sa zebnjom pratio je uviđaj teškog udesa. Prema riječima nekoliko njih, Sprečić je nekoliko minuta prije nesreće žestoko turirao na snažnom motociklu, ostavljao tragove guma po asfaltu i dizao "hondu" na zadnji točak. Nakon toga se od trgovine "Diclas" Prijedorskom ulicom munjevito uputio prema raskrsnici brzinom koja je, prema svjedočenju mnogih, iznosila između 100 i 150 kilometara na sat.
U tom momentu iz Prvomajske ulice uključivala se "opel vektra" (479-A-182), za čijim volanom je bio Suad Mehinagić, a u čija se lijeva bočna vrata svom silinom zabio motocikl. Sprečić je glavom udario o asfalt i slomio vrat usljed čega je nastupila trenutna smrt. Njegova "honda" odklizala je desetak metara dalje, a papuče koje je imao na nogama završile su na kraju ulice.

Bio omiljen

- U Službu Hitne pomoći pacijent je dovezen bez znakova života. Imao je tešku povredu baze lobanje i slomljenu vratnu kičmu. Pokušaj reanimacije bio je bezuspješan - kazao je dr. Kemal Grbić koji je, zajedno s doktorima Beisom Šupuk i Nadom Elijaš, pokušao pomoći Sprečiću. Otvoreni prijelom lijeve potkoljenice Emira Sprečića bila je povreda koju ljekari u borbi za njegov život nisu ni stigli sanirati.
Sretna je okolnost da u teškom udesu nije bilo drugih nastradalih osoba, jer je u to vrijeme grad već pun pješaka. Inače, Emir Sprečić je važio za izuzetno omiljenog u gradu i među članovima sanskog moto kluba. Sa velikim uživanjem pripremao se za motorijadu koja treba biti održana u Sanskom Mostu 13. i 14. jula. Kako smo saznali, danas je naređenaobdukcija tijela poginulog kako bi eventualno bilo isključeno djelovanje alkohola kao razlog nesreće.

Vozaču pozlilo

Suad Mehinagić, vozač "opel vektre", zbog velike brzine kojom je naišao motociklista, u prvi mah nije ni znao šta se desilo.
- Uključivao sam se u Prijedorsku ulicu, nije bilo nikakvih vozila. Odjednom sam ga ugledao, stvorio se niotkud - ispričao je vidno potreseni Mehinagić, koji je kasnije morao otići u Službu Hitne pomoći jer mu je pozlilo.

Vlasnik kafića "Pauk"

Emir Sprečić bio je vlasnik kafića "Pauk" udaljenog svega 20 metara od mjesta njegove pogibije. Na asfaltu ispred "Pauka" ostala su dva velika crna kruga koja je prije smrti motociklom napravio Sprečić. Iza njega je ostala supruga Nura i dvoje djece, kćerka Merima (14) i sin Adnan (9). Djeci još uvijek nije saopćena tragična vijest, dok je suprugau šoku. Datum dženaze Emira Sprečića još nije utvrđen.
 
Član
Cito sam jucer u novinama. Budala, konjina pa gdje njemu pamet bila, dvoje male djece ostade bez oca zbog njegovog kurcenja
 
Legend
KRETEN prve vrste, zao mi djece njegove i tog covjeka u kojeg je udario. Sila udarila u glavu, puna ih je Tuzla slicnih.
 
Član
Amere i Daki samo da Vam kazem da tako ne govorite jer niste znali momka !!! Smatram Vas za OK likove i nemojte da mijenjam misljenje o Vamai ... molio bih Vas za izvinjenje!

Ove novinare bih nabio na Kura... IDIOTI

Emira sam znao jako dobro, legenda, momak koji se uvijek grozio na divljanje po gradu, i koji je uvijek imao kacigu i opremu ... taj dan jebi ga ... sudbina je cudo ... :(:(:(:(

RIP druze moj

Tvoja Banja Luka
 
Legend
Ako je tako onda se ja i izvinjavam na ove komentare, ali eto novine su to tako prezentirale. Mada misljenja sam idalje da je trebalo vise da razmislja o djeci svojoj, ali i sto ti kazes sudbina je htjela tako.

RIP
 
Član
Ma novine su Kita, uvijek preduvaju i hrane se tudjom nesrecom !!! Lik je bio extra i fakat je pazio i vozio normalno, a 150 km/h za motor je nista, ko ga vozi zna i sam, 1,2-ga i eto ti 150 na sat :(
 
Član
Ja se takodjer izvinjavam. Po ovome da je palio gume i onda odjurio mi je sve govorilo na ove tuzlanske vozace. Necu ulaziti u detalje ali dvoje djece imas i onda po gradu razvlacis 150km/h to nema opravdanja, ima staza ima negdje izvan grada. Jer ja kad na skuter sjednem obracam paznju hocel me ko udariti jer znam kako vozaci automobila gledaju na motoriste a pogotovo on iskusni vozac. Dalje necu komentirati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top