ebay.de isporuka

ebay.de isporuka

Član
pozz svima :)

nisam imao pojma gdje da ovo stavim pa sam ovdje, nadam se da nisam profulao :)

radi se o sljedecem, znaci danas sam narucio dzek za auto dvd sa ebay svabskog ovog, i sad pisalo mi je isporuka 7. ili 8. maj, to mi je nekako prebrzo jer nekad kad mi salju robu iz gradove iz bih ne stize mi tako brzo a kamo srece jos iz njemacke :) inace cesto radim sa ovim americkim ebay.com i dosta sam stvari kupio stvarno, desavalo mi se da dodje od 7 dana pa do 2-3 mjeseca hehe

volio bih ako je vec neko narucivao neke sitnice sa njemackog da mi kaze koliki je otprilike shipping time cisto onako :)

hvala unaprijed
 
BHT Ovisnik
3-10 dana iz Njemacke meni zna doci,zavisi kako salju,jel DHL express ili obicnim putem... onda npr. stigne posiljka u nas,pa onda dok posalju tebi papir da je stiglo i sl. ode dan-dva, uglavnom ono dođe jako brzo
 
Član
CoL3 je napisao(la):
3-10 dana iz Njemacke meni zna doci,zavisi kako salju,jel DHL express ili obicnim putem... onda npr. stigne posiljka u nas,pa onda dok posalju tebi papir da je stiglo i sl. ode dan-dva, uglavnom ono dođe jako brzo

Ma ne vjerujem da ce slat prvo papir od isporuke, vjerovatno ce doci u koverti jer nije dzek ni neka tezina ni velicina :D uglavnom hvala na informaciji drug
 
Član
htio bi da se nadovezem na ovu temu,neki dan sam narucio sa ebay.de al prodavnica je u juznoj koreji,sam se moze naruciti sa ebay.de gledao sam i ostale al nema,koliko se ceka odprilike...............
 
Član
Nema nikakvog pravila, osim da ce doci najkasnije za 45 dana.
Meni je iz kine znalo doci za 7 dana, a znao sam cekat i duze od mjesec, zaboravis i da si narucio :D
 
Član
polu offtopic

ja narucio opruge kostale 130ak eura plus 20 eura postarine ... mogu li ocekivati da me nasi intelektualci ocarine sta ?

zamolio sam ove da napisu da je poklon i da je vrijednost 90 eura :) ali mi nisu nista odgovorili
 
Administrator
Sva roba preko 50 KM se carini :) Što je najsmješnije od toga, imao sam skoro jednu situaciju sa pošiljkom iz Amerike, gdje su mi tražili potvrdu o plaćenom artiklu, i potvrdu o plaćenoj dostavi, jer se navodno po nekom zakonu i na dostavu zaračunava carina:icon_mad::icon_mad:
 
Član
Ja koliko znam da je limit 100 eura, toliko je i na granici kad ulazis za robu u vrijednosti do 200 KM se ne placa nista, osim ako nije u pitanju visokotarifna roba (cigare, kafa, alkohol).
 
Član
Nema ni za to pravila, meni su paket "pisane" vrijednosti oko 10$ otvorili. I naplatili 2.5KM otvaranje, carinu, sta vec.
 
Administrator
(4) U skladu sa članom 176. stav 6. Zakona i članom 14. Priloga Zakona, oslobođeni su od
plaćanja carine, državljani BiH i strani državljani za predmete neznatne vrijednosti (roba
nekomercijalnog karaktera) koje prime iz inostranstva u pismima i poštanskim paketima u vrijednosti
do 50,00 KM (pošiljke iz stava (1) tačka d) ovog člana), isključujući alkoholne proizvode, parfeme i
toaletne vode, duhan i duhanske prerađevine. Uobičajeno primanje paketa, u smislu navedenog
oslobađanja, podrazumijeva primanje paketa iz inostranstva jednom u toku nedjelje. Poštanske pošiljke
koje ispunjavaju uvjete za navedeno oslobađanje od plaćanja carine, oslobođene su i od plaćanja
poreza na dodatu vrijednost u skladu sa članom 26. tačka 2. Zakona o porezu na dodatu vrijednost.
(5) Na poštanske pošiljke iz ovog člana primjenjuje se član 12. tačka c) alineja 1) ovog Uputstva.

http://www.uino.gov.ba/download/Dokumenti/Dokumenti/bos/2009/BOS%20Uputstvo%20o%20postanskom%20prometu.pdf
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
(4) U skladu sa članom 176. stav 6. Zakona i članom 14. Priloga Zakona, oslobođeni su od
plaćanja carine, državljani BiH i strani državljani za predmete neznatne vrijednosti (roba
nekomercijalnog karaktera) koje prime iz inostranstva u pismima i poštanskim paketima u vrijednosti
do 50,00 KM (pošiljke iz stava (1) tačka d) ovog člana), isključujući alkoholne proizvode, parfeme i
toaletne vode, duhan i duhanske prerađevine. Uobičajeno primanje paketa, u smislu navedenog
oslobađanja, podrazumijeva primanje paketa iz inostranstva jednom u toku nedjelje. Poštanske pošiljke
koje ispunjavaju uvjete za navedeno oslobađanje od plaćanja carine, oslobođene su i od plaćanja
poreza na dodatu vrijednost u skladu sa članom 26. tačka 2. Zakona o porezu na dodatu vrijednost.
(5) Na poštanske pošiljke iz ovog člana primjenjuje se član 12. tačka c) alineja 1) ovog Uputstva.

http://www.uino.gov.ba/download/Dokumenti/Dokumenti/bos/2009/BOS%20Uputstvo%20o%20postanskom%20prometu.pdf

znaci sva roba vrijednosti do 50km osim visoko tarifne ne podljeze carini ?
 
Top