DVD Alpine IVA D300R-prikopcavenje problem

DVD Alpine IVA D300R-prikopcavenje problem

Pozdrav!
Dobio sam Alpine IVA D300R i sada imam problem da ga prikopcam, uz njega sam dobio nesto kablova i to neko pojacalo sto dodje uz njega ali mi fali neko napajanje nesto da bih to povezao, slabo se razumem u to
Da li moze neko ko se razume u to da prikopca bez toga ili moram bas to da nadjem da bih mogao to prikopcati? Ako neko moze da mi pomogne ili da bilo koji savet sta da radim sa njim sada? Hvala unapred!
 
Pozdrav!
Dobio sam Alpine IVA D300R i sada imam problem da ga prikopcam, uz njega sam dobio nesto kablova i to neko pojacalo sto dodje uz njega ali mi fali neko napajanje nesto da bih to povezao, slabo se razumem u to
Da li moze neko ko se razume u to da prikopca bez toga ili moram bas to da nadjem da bih mogao to prikopcati? Ako neko moze da mi pomogne ili da bilo koji savet sta da radim sa njim sada? Hvala unapred!
ako mislis na pojacalo trebas dovesti plus od akumulatora do u gepekt u biti gdje ti se nalazi pojacalo i minus od najblizeg uzemljenja gdje mozes a za funkciju pojacala da ti radi trebat ce ti i rca kablovi koji salju signal od muzike pa do pojacala pozzz
 
ako mislis na pojacalo trebas dovesti plus od akumulatora do u gepekt u biti gdje ti se nalazi pojacalo i minus od najblizeg uzemljenja gdje mozes a za funkciju pojacala da ti radi trebat ce ti i rca kablovi koji salju signal od muzike pa do pojacala pozzz


Ne mislim na to, nisi me razumeo
Nije to kao standardno pojacalo, to dodje fabrcki uz DVD i jos neka kutica koja meni fali, to je kao neki pojacivac koji pali taj dvd koliko sam skontao e sad mene interesuje da li ima neki elektricar koji bi znao to prikopcati bez toga, bas dosta ima kablova i zapetljano je
Mozda postoji neko ko je imao slicno iskustvo ili je vec radio sa tim
Svako hvala ti drug :D
 
To sto ti je doslo uz njega je vjerovatno procesor, napisi koji je model, a bez te male kutijice sto ti fali to nemozes spojiti, inace tako kad se vade ti alpine uredjaji ne izvadi se i to i onda nemas nista.
 
Da, daa
Tako nekako, to mi je za navigaciju i cuda
Napisao sam u naslovu "Alpine Iva D300R
Jedan majstor mi je govorio da se moze to naprati ali moram mu naci neki pretvarac koji pretvara struju sa 12 na 15 valjda
Tako nesto mi je govorio kad bih to nasao on bi to neso izveo
Ja sexne razumem u to, slabo
 
Član
Jedan majstor mi je govorio da se moze to naprati ali moram mu naci neki pretvarac koji pretvara struju sa 12 na 15 valjda
tako je, samo nije u pitanju struja nego napon :D ! Dangubis ovdje da se razumijemo :D
Mozes to potraziti da kupis ili naci nekog elektronicara da ti to napravi, al nece te izaci jeftino izrada ;)
Imas tu wiring diagram http://www.manualslib.com/manual/529904/Alpine-Vpe-S431.html?page=70
i ako budes isao elektronicaru, onda neka provjeri kolika snaga pretvaraca treba i neka napravi. Uglavnom ne spajaj na 12V.
 
Član
a pa da si mi blize ja bih ti to napravio al najjeftinije bi bilo oko 50-60 KM i moji dijelovi :D Skupa je izrada ;)
a vjerujem da se moze negdje kupiti taj pretvarac za 20-30 KM ;)
 
Top