Ducati predstavio novi GP11

Ducati predstavio novi GP11

Član
Talijanski proizvođač Ducati je predstavio model GP11 s kojim će se natjecati u MotoGP prvenstvu 2011.

ducati_rossi_studio.jpg


Ducati ima ambiciozne razvojne planove za GP11

Ducati je predstavio novi GP11 na kojem će debitirati Valentino Rossi, a tom prigodom tehnički direktor momčadi Filippo Preziosi je najavio ambiciozne razvojne planove za 2011. koji bi trebali adresirati sve probleme koji su ih onemogućili prošle godine.

"GP11 s testiranjima počinje u Sepangu," rekao je Talijan. "Motor je evolucija našeg cilja da izravnamo krivulju isporuke snage. Aerodinamika je vrlo slična onoj koju ste vidjeli u Valenciji."

"Radili smo na smanjenju otpora zraka, povećanju maksimalne brzine i smanjenju potrošnje goriva. Karoserija je bazirana oko Nickya Haydena koji je u ramenima širi od Rossija. Također smo se koncentrirali i na smanjenje potiska na prednjem kraju."

ducati_gp11_69_studio.jpg


Livreje motocikla dizajnirao Rossijev čovjek - Aldo Drudi

Ducati je, podsjetimo, u srpnju prošle godine predstavio malene winglete na prednjem kraju motocikla koji su se aktivirali tek nakon 200km/h, a novi GP11 inkorporira evoluciju tog dizajna.

"Imamo puno stvari za testirati u Sepangu, ali momčad će prije toga testirati u Jerezu 17., 18. i 19. s Francom Battainijem i Vitom Guareschijem kako bismo u Maleziju otišli s više informacija," dodao je Preziosi.
Dodajmo ovome i da je s Rossijem u Ducati prešao i talijanski dizajner Aldo Drudi koji je dizajnirao nove, ne pretjerano elegantne livreje novog GP11.
 
znaci oduvijek strastveni navijac Rossi-ja,ali ne i Yamahe.Kad je najavio prelazak u Ducati,moj omiljeni motor,zaplako sam od srece :) ali bit ce tesko naviknut se na ove boje...
 
Top