DTM: Bruno Spengler spalio novi Mercedes?

DTM: Bruno Spengler spalio novi Mercedes?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
DTM - Mercedes-Benz C klasa u vatri

Tokom tradicionalnog predstavljanja DTM automobila na ulicama Düsseldorfa zapalio se zadnji kraj DTM Mercedesa koji je vozio Bruno Spengler.



Čitava priča je pomalo intrigantna, jer iz Mercedes tima tvrde da se ustvari radilo o Mercedesu CLK DTM iz 2002. godine, kome je radi promocije montirana karoserija novog Mercedesa DTM C klase. Do vatre na zadnjem kraju automobila je došlo dok je Spengler pravio tzv. krofnice ispred publike. Zvanični razlog vatre su pregrejane kočnice.

"Kao prvo niko nije povređen", izjavio je Bruno Spengler. "Primetio sam dim u kokpitu i odmah zaustavio automobil. Izašao sam i ustanovio da je zadnji kraj automobila u plamenu usled netipičnog pregrevanja zadnjih kočnica dok sam pravio krofne", pokušao je da smiri stvari Spengler. Ako pogledate snimak ustanovićete da mu je za "otkrivanje" plamena trebalo podosta vremena.

Nakon inicijalne inspekcije tim je ustanovio da je automobil moguće popraviti. Gerhard Ungar, tehnički direktor HWA kaže: "Tokom pravljenja krofni ne postoji dovoljno strujanja vazduha neophodnog za hlađenje kočnica. Spenglerove kočnice su bile pregrejane u trenutku kada je počeo da pravi korfne i to je uzrok vatre. Precizan uzrok se još uek istražuje"

Usledila je brza reakcija vatrogasaca i manifestacija je nastavljena. Novi Mercedes ili stari, prosudite sami...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top