Drucklager cuje se skripanje (zuljanje)

Drucklager cuje se skripanje (zuljanje)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vracajuci se kuci poce da mi nesto skripi (zulja) u predjelu mjenjaca...Sumljam na drucklager...Recimo u 4 brzini na 60 KM/h se cuje isto tako u 5 brzini na 80 KM/h se cuje...Set kvacila novi ili sta vec?Renault 5 GTD, JB1026 mjenjac
 
roki_actros je napisao(la):
Vracajuci se kuci poce da mi nesto skripi (zulja) u predjelu mjenjaca...Sumljam na drucklager...Recimo u 4 brzini na 60 KM/h se cuje isto tako u 5 brzini na 80 KM/h se cuje...Set kvacila novi ili sta vec?Renault 5 GTD, JB1026 mjenjac
slabo da se cuje u voznji obicno na idle vjerovatno diferencial pogledaj ulje u mjenjacu,
 
Član
Jel se cuje u leru? Znaci upalis auto, stavis u ler i slusas, ima li razlike kad pustis-pritisnes kvacilo?
Tada se obicno zvuk mjenja ak je do druck lezaja...
 
Član
potisni lezaj bi se cuo kada je kvacilo pritisnuto i vozilo u pokretu. Ja mislim da ti fali ulja u mjenjaci, ili je neki lezaj u mjenjacu odradio svoje.
 
Hmm u voznji kad stisnem kvacilo prestane ili izbacim iz brzine...Na leru kad stisnem kvacilo jedva da se osjeti promjena zvuka...Bukvalno zanemarivo...A sutra ide mjenjac dolje pa cemo da vidimo sta je...Mozda je do ulja, mozda do lamele, mozda do nekog od lezaja ili diff...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top