DPF problem i EGR ventil

DPF problem i EGR ventil

Početnik
Pozdrav raja, vidim da se dosta pise oko ERG ventila i ovih filtera, pa da iskoristim priliku da razmjenim iskustav kad su ova dva dijela u pitanju.

Naime posjedujem golfa VI 1.6TDI sa DPF i prije dva dana mi je pokazao na kontrolnoj tabli signal za ovaj filter. Sad ne znam sta da radim, jer kako da ocistim filter itd. Po dosta foruma se pise da se on izbaci tj. da se fizicki ukloni uradi nova mapa i da sve sljaka OK.

Kad je EGR ventil u pitanju kako ga ocistiit jer ocigledno da on mu je prevashodna funkcija *skupljanje* cadji itd.

Sta uraditi po ova dva pitanja???:icon_question::icon_cry:
 
Član
Ako ti se upalila lampa za DPF ne mora da znaci da je potpuno zacepljen i da je odradio svoje vec da radi regeneraciju tj. da se sam cisti ili ako konstantno sija moguce je da si prekinuo proces regeneracije pa ti zato sija.;)

Da je zacepljen vjerovatno bi ti palio check engine lampu a ne od DPF-a.

Mislim da ce tu lampu ugasiti kada sledeci put normalno odradi regeneraciju.
 
Član
Pozdrav ljudi,

imam pitanje u vezi DPF filtera. Zanima me da li je neko upoznat sa nekim aditivima za odrzavanje ovog filtera???
Imam Seat Leona 1P Ecomotive i imam taj famozni DPF filter i obzirom da nemam nekih otvorenih relacija gdje bi se sam cistio DPF regeneracijom (nedavno mi se bila upalila lampica od DPF-a, i otisao sam na autoput (Sarajevo-Zenica) i vozio na 2300-2500 obrtaja i ugasila se), zanima me da li ima negdje u Sarajevu kupiti aditiv koji bi potpomogao brže ćišćenje ovog filtera??

Hvala.
 
Član
nista stari od aditiva , najbolje resenje da neko to ukloni . auto ide bolje , nemas problema i smanji potrosnju .....
 
Član
slazem se s ovim sto je ekrem napisao, imao sam problem na audi a6 3.0 tdi, zacepio se dpf, pokusavao se regenerisat medjutim bezuspjesno. Na kraju je auto zakovao, nije mogao navuc vise od 140km/h. Nakon vadjenja DPF filtera auto je kao nov, puno bolje vuce te poprilicno manje trosi. Definitivno preporuke za vadjenje tog sranja, daki i njegovi decki to rijese sad pa sad ;)
 
Član
Vidio sam da dosta ljudi preporučuje da se izvadi DPF (mislim cijenim ja EKO varijantu,ali nemamo mi kvalitetno gorivo da bi ganjali neku Eko varijantu), imate li preporuka gdje to mogu u Sarajevu ili okolici kvalitetno ukloniti i da mi se uradi nova mapa auta?

Hvala.
 
Član
moja preporuka definitivno da picis za Tuzlu, javis se clanu daki i on ce ti dalje sve reci. Ja znam kako je bilo kad sam mu se ja javio, i koju mi je cijenu rekao, a znam koliko sam platio, doduse spletom drugih okolnosti je tako bilo, ali nebitno, moja preporuka daki Tuzla
 
Član
moja preporuka definitivno da picis za Tuzlu, javis se clanu daki i on ce ti dalje sve reci. Ja znam kako je bilo kad sam mu se ja javio, i koju mi je cijenu rekao, a znam koliko sam platio, doduse spletom drugih okolnosti je tako bilo, ali nebitno, moja preporuka daki Tuzla

E hvala na uputama,

pozdrav.
 
Član
Samo da dodam. Pogresan izbor motornog ulja ce vam zacepiti DPF. U auto koje ima DPF, MORA, znaci MORA, ici ulje specifikacije 507.00, tj. to ulje ima OGRANICEN HEMIJSKI SASTAV, ili kako to englezi zovu valjda LOW SAPS. Znaci, pazite kad kupujete ili vozite majstoru, na servis!
 
Član
Samo da dodam. Pogresan izbor motornog ulja ce vam zacepiti DPF. U auto koje ima DPF, MORA, znaci MORA, ici ulje specifikacije 507.00, tj. to ulje ima OGRANICEN HEMIJSKI SASTAV, ili kako to englezi zovu valjda LOW SAPS. Znaci, pazite kad kupujete ili vozite majstoru, na servis!
Znam znam za ulje :D upravo sam to ranije i pitao ovdje na forumu,čim sam kupio Leona (prije sam vozio Golf IV TDI) i tada sam vidio da ide isključivo 507 00 ulje, ili 5w30. I da još da spomenem da u Seat vozila kao preporučuju Repsol ulje, ali ja mislim da cu ostati vjeran Castrolu, pod specifikacjom 507 00 naravno :D

Hvala Lemi u svakom slucaju,

pozdrav.
 
Top