Donkervoort D8 GTO Bilster Berg Edition

Donkervoort D8 GTO Bilster Berg Edition

Putovanja.ba
Administrator
Nakon što predstavljen Donkervoort D8 GTO, koji već i sam izgleda opako, ova nizozemska tvrtka odlučila je izbaciti nabrijanu verziju svoje jurilice koja je dobila ime po vrlo zahtjevnoj njemačkoj trkaćoj stazi Bilster Berg, na kojoj također drže rekord.



Standardan D8 GTO pokreće Audijev 2.5 litreni motor s 5 cilindra ( RS3 i TT RS) koji daje ogromnih 380 konja i ubrzanje od 2.8 do stotke. Bilster Berg verzija je pojačana verzija ovog modela, ali ne u motoru već izvedbi i poboljšanim aerodinamičnim svojstvima. Ugrađen je novi kavez, promijenjena je mjenjačka kutija, dodana sportska spojka i još mnogo toga kako bi ovaj ludi model bio što sigurniji i brži od standardnog D8 GTO modela.

Samo 14 komada će biti proizvedeno i imat će posebne tablice za vlasnika. Cijena će se kretati oko 194 tisuće eura, što je pravo malo bogatstvo za malu jurilicu. Ali ovaj automobil se ne kupuje za cestu, već isključivo za adrenalinske vožnje po trkaćim stazama.















 
Legend
Nisu mi ni sjedista nesto impresivna.. mislim sad ce ispast da hejtujemo nesto al bezveze totalno za ovakav auto i te novce..
 
Top