Dodge Viper snažniji od Bugatti Veyrona

Dodge Viper snažniji od Bugatti Veyrona

Član
viper-1300ks-1.jpg

Američka tjuning kuća RSI, specijalizovana za rad na Dodge Viperu, predstavila je svoju najnoviju kreaciju, snažniju od Bugatti Veyrona, a pritom i lakšu od francuskog super automobila.

Model je zasnovan na ACR (American Club Racing ) varijanti, prvi put predstavljenoj 1999. godine, dok je RSI-jev četvorotočkaš SRT-10 ACR, star svega pet godina. Razlika u odnosu na standardni Viper je u ogibljenju i određenenim podešavanjima na motoru, dok su snaga (600 KS) i obrtni moment (762 Nm) ostali nepromenjeni.
Težina je prvo smanjena za 22 kilograma, uklanjanjem nepotrebnih elemenata iz enterijera, dok je najekstremniju transformaciju doživeo 8,4-litarski V10 agregat američkog snagatora, koji zahvaljujući novim turbo kompresorima sada proizvodi 1000 KS na običnom i 1300 KS na trkačkom gorivu.

viper-1300ks-2.jpg

Mora da je neverovatan osećaj voziti automobil snažniji od Veyron Super Sport modela i pritom lakši, a čija snaga se raspoređuje isključivo na točkove zadnje osovine!

viper-1300ks-4.jpg

Kao tačku na "i", ljudi iz RSI-ja su modifikacije završili mat crnim ADV1 felnama, 19-inčnim na prednjim i 20-inčnim na zadnjim gumama.

viper-1300ks-3.jpg
 
Član
imam ja ovakvog Viper-a u supi samo cekam da bude zvanicna premijera da ga istjeram na ulicu :) prebrutalan je :)
 
Top