Dizalica propala kroz prag, automobil poklopio i usmrtio mladića

Dizalica propala kroz prag, automobil poklopio i usmrtio mladića

Član
Policijskoj stаnici u Bosanskoj Dubici je u utorak, pola sata nakon ponoći, prijavljeno da je u prostorije Hitne pomoći dovezen mrtav muškarac sa vidnim povredama grudnog koša i vrata.

121225056.jpg


Policija je potom ustanovila da je nastradali Mario Drvenica (23) zаustаvio svoj Mercedes ispred zаštitne ogrаde cаrinskog terminаlа u Bosanskoj Dubici kako bi otklonio kvar na vozilu. Na prednji lijevi dio auta je postаvio dizаlicu te se podvukao ispod kako bi otklonio kvar.

No, zbog truleži na prаgu kаroserije vozilа auto-dizalica je propаla u šupljinu prаgа i vozilo je palo na grudni koš nastradalog mladića, koji je usljed zаdobijenih povredа preminuo.

Obаviješten je dežurni tužilаc Okružnog tužilаštvа Bаnjа Lukа.
 
Član
Aljkavost nasih tehnickih pregeda iz dana u dan odnose mlade zivote, sto na cesti sto pokraj ceste.


:(
 
A jbt.. nezna se ko vecu krivicu snosi.. sam vlasnik koji je 99% upoznat sa tim da mu je prag auta u losem stanju ili tehnicki pregled koji ga je pustio da "prodje"... bas katastrofa :S
 
Legend
steta jbg, ma ja nisam nikad siguran u dizalicu uvijek moze i da sklizne sa nje, tako da ja uvijek nesto dodatno postavim ispod auta kada ga dignem na dizalicu
 
Član
Nikad dizalicu ne stavljam na predviđeno mjesto, lafeta majka, nema da omane.

R.I.P.

PS. Pretpostavljam da se ovdje radi o uvozu polovnog automobila, a ako ne, nema veze. Poenta je da su noviji Mercedesi katastrofalno rđavi.
 
Stvarno žalosno, kako čovjek izgubi život :icon_sad:

Situacija je takva da ljudi u svoj ovoj krizi nemaju ni sredstava ni volje popravljat stvari kao što je truli lim na autu, a prisiljeni su vozit staro auto. Druga stvar je što su tehnički pregledi samo formalnost na papiru. Šta bi bilo da se uvedu npr. njemački kriteriji, pa kod nas bi bilo jedno auto na 1000 ljudi.
 
Član
Ni da je najnovije, gdje ce se podvlaciti pod rucnom dizalicom..
Tragedija.

R.I.P.
 
Top